Właścicielka agresywnych owczarków niemieckich stanie przed sądem

5 stycznia 2021, 12:21, Marcin Kluwak, redakcja@lubuskie24.pl
fot. Shutterstock
Właścicielka agresywnych owczarków niemieckich, które w miniony weekend zagryzły dwa psy usłyszała zarzuty. Za niedopilnowanie zwierzęcia stanie przed sądem.

O tym bulwersującym zdarzeniu, które miało miejsce w Gorzowie Wielkopolskim, szeroko pisał na swoich łamach portal gorzowianin.com. Wszystko działo się w sobotę 2 stycznia po godz. 14 przy ul. Kwiatowej na gorzowskim Zawarciu. W rejonie wałów biegały dwa owczarki niemieckie bez smyczy i kagańców.

W pewnym momencie dwa owczarki niemieckie zaatakowały yorka, którego na smyczy prowadziła 10-letnia dziewczynka. Mały york nie miał szans z dużymi psami, przez które został rozszarpany. Dziecko uciekło z płaczem i poprosiło o pomoc osoby znajdujące się w pobliżu. Owczarki zaatakowały również drugiego psa, który został dotkliwie pogryziony. Właściciel czworonoga, próbował bronić swojego kundelka przed owczarkami, ale sam został pogryziony w rękę.

Sprawą zajęli się policjanci, którzy dotarli do właścicielki owczarków niemieckich. - We wtorek 5 stycznia kobieta została przesłuchana. Usłyszała zarzut z artykułu 77 kodeksu wykroczeń, który dotyczy niezachowania środków ostrożności przy trzymaniu zwierzęcia. Właścicielka psów przyznała się do winy i wyraziła skruchę. Tłumaczyła, że owczarki uciekły z posesji podczas jej nieobecności. Wobec kobiety został skierowany wniosek o ukaranie do sądu – komentuje w rozmowie z portalem gorzowianin.com Grzegorz Jaroszewicz, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Gorzowie.

Kundelek, który został pogryziony trafił do weterynarza z poważnymi obrażeniami. Wydawało się, że suczka wyjdzie z tego, ale niestety jej stan się pogarszał. W poniedziałek 4 stycznia o godz. 2.30 pan Tomasz zamieścił taki wpis: "Flika bardzo cierpi, skamle i wymiotuje. Nie może stać na łapach.....nie wiem co robić...". Następnego dnia Tomasz poinformował, że Flika nie przeżyła. Tym samym stała się drugą ofiarą, która nie przeżyła ataku agresywnych owczarków niemieckich.


Podziel się


KomentarzePozostałe wiadomości