Pożar forda po zderzeniu ze skodą. Poparzony 10-latek [zdjęcia]

2 lutego 2021, 11:53
fot. Pomoc Drogowa Anhol
We wtorkowe przedpołudnie na drodze krajowej nr 22 w rejonie skrzyżowania na Kołczyn doszło do dramatycznego wypadku. Samochód osobowy marki ford zderzył się ze skodą. W wyniku zderzenia ford całkowicie spłonął. W wypadku brały udział również trzy samochody ciężarowe. Rannych zostało pięć osób, w tym 10-letni chłopczyk, który doznał poparzeń oraz 9-miesięczna dziewczynka.

We wtorek 2 lutego około godz. 11.30 na drodze krajowej nr 22 w rejonie skrzyżowania na Kołczyn i Sulęcin w powiecie sulęcińskim doszło do dramatycznego wypadku z udziałem pięciu pojazdów – samochodu osobowego marki ford i skoda oraz trzech pojazdów ciężarowych Na miejsce zostało wysłanych siedem zastępów straży pożarnej, policja, pogotowie i śmigłowiec LPR. 

Kierujący fordem jechał drogą krajową nr 22 w kierunku Krzeszyc, za nim poruszały się trzy pojazdy ciężarowe oraz kierujący skodą. -W pewnym momencie kierujący fordem, kiedy zorientował się, że przejechał zjazd na Sulęcin postanowił zawrócić. Jadąca za nim pierwsza ciężarówka wyhamowała, natomiast druga nie zdążyła i uderzyła w tą pierwszą. Kierujący trzecim samochodem ciężarowym również zdołał uniknąć zderzenia z pozostałymi pojazdami. W tym samym czasie, kiedy kierujący fordem postanowił zawrócić, kierujący skodą podjął manewr wyprzedzania ciężarówek i zderzył się z fordem.

- W wyniku zderzenia forda i skody doszło do pożaru forda. Auto uległo całkowitemu spaleniu. Ranny został mężczyzna kierujący fordem, pasażerka oraz 10-letni chłopczyk, który z poparzeniami ciała został przetransportowany śmigłowcem LPR do szpitala w Gorzowie. Natomiast dorośli trafili karetkami do szpital w Sulęcinie. Natomiast w skodzie podróżowały cztery osoby, z czego poszkodowany został kierujący skodą oraz 9-miesięczna dziewczynka. Oboje zostali przetransportowani karetkami pogotowia do szpitala w Sulęcinie – opowiada Klaudia Biernacka, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Sulęcinie.

Droga w miejscu wypadku jest zablokowana. Służby przewidują, że utrudnienia mogą potrwać nawet 4 godziny.

Fotoreportaż


1/7 Dramatyczny wypadek na DK22

1/7 Dramatyczny wypadek na DK22

2/7 Dramatyczny wypadek na DK22

2/7 Dramatyczny wypadek na DK22

3/7 Dramatyczny wypadek na DK22

3/7 Dramatyczny wypadek na DK22

4/7 Dramatyczny wypadek na DK22

4/7 Dramatyczny wypadek na DK22

5/7 Dramatyczny wypadek na DK22

5/7 Dramatyczny wypadek na DK22

6/7 Dramatyczny wypadek na DK22

6/7 Dramatyczny wypadek na DK22

7/7 Dramatyczny wypadek na DK22

7/7 Dramatyczny wypadek na DK22

Podziel się


KomentarzePozostałe wiadomości