Zabił swoich rodziców. Zrobił to tępym narzędziem

30 listopada 2020, 08:36
42-latek z Jenina, który w miniony piątek zabił swoich rodziców, usłyszał zarzut zabójstwa ze szczególnym okrucieństwem. Decyzją sądu został tymczasowo aresztowany na trzy miesiące.

Do zabójstwa miało dojść podczas awantury - informuje portal gorzowianin.com Jedną z hipotez dotyczących motywów działania 42-latka są złe relacje rodzinne z matką i ojcem. Mężczyzna cały czas mieszkał ze swoimi rodzicami, od kilku lat brał leki, po tym jak uległ wypadkowi. Na miejscu zdarzenia przez kilka godzin pracował prokurator i grupa-dochodzeniowo-śledcza. Ciała 62-latki i 69-latka zostały zabezpieczone do sekcji zwłok.

Zatrzymany 42-letni Krzysztof D. usłyszał właśnie zarzuty. - Prokurator prowadzący sprawę przedstawił 42-letniemu mężczyźnie dwa zarzuty zabójstwa ze szczególnym okrucieństwem. Sąd na wniosek prokuratora zdecydował o tymczasowym 3-miesięcznym areszcie mężczyzny. Natomiast sekcja zwłok wykazała, że na ciałach ofiar są liczne obrażenia zadawane narzędziem o tępych krawędziach. Z uwagi na ilość ciosów i stopień zmasakrowania tych ciał, przyjęliśmy wstępną kwalifikację czynu, jako zabójstwo ze szczególnym okrucieństwem – mówi w rozmowie z portalem gorzowianin.com Andrzej Bogacz, zastępca Prokuratora Rejonowego w Gorzowie.

Według informacji do których dotarł portal gorzowianin.com, narzędziem zbrodni był najprawdopodobniej łom. 42-letni Krzysztof D. po przedstawieniu mu zarzutów przyznał się do zabójstwa rodziców, ale odmówił składania zeznań.

- Planujemy jeszcze wykonanie szeregu czynności, które pozwolą ustalić, co tam się tak naprawdę wydarzyło i jaki był dokładnie motyw zabójstwa. Poza tym musimy jeszcze zająć się ustaleniem stanu psychicznego zatrzymanego mężczyzny – podkreśla prokurator Bogacz.

Według artykułu 148§2 - kto zabija człowieka ze szczególnym okrucieństwem podlega karze pozbawienia wolności na czas nie krótszy od lat 12, karze 25 lat pozbawienia wolności albo karze dożywotniego pozbawienia wolności.


Podziel się


KomentarzePozostałe wiadomości