Dokonali rozboju na stacji paliw. Policja zatrzymała mężczyzn

6 kwietnia 2021, 10:47
fot. Shutterstock
Policjanci z Kostrzyna nad Odrą wspólnie z funkcjonariuszami z województwa zachodniopomorskiego zatrzymali trzech mężczyzn odpowiedzialnych za dokonanie rozboju w wielkanocną niedzielę na stacji paliw w Kostrzynie nad Odrą. Mężczyźni sterroryzowali kasjerkę, ukradli pieniądze i uciekli kradzionym audi. Usłyszą zarzut rozboju, natomiast prokurator będzie wnioskował o tymczasowy areszt.

Wszystko działo się w niedzielę 4 kwietnia po godz. 13 na stacji paliw Circle K przy ul. Sikorskiego w Kostrzynie nad Odrą. Do budynku stacji weszło dwóch zamaskowanych mężczyzn, trzeci siedział za kierownicą auta. Jeden z mężczyzn szarpał pracownicę, a następnie przewrócił ją na ziemię. Drugi natomiast zabrał pieniądze z kasy. 

Kiedy napastnicy ukradli pieniądze, wybiegli ze stacji i odjechali z trzecim z mężczyzn, który czekał na nich w aucie marki audi, które było kradzione. Kobieta została poturbowana i trafiła do szpitala. Na szczęście nie odniosła poważnych obrażeń. Natomiast policjanci zabezpieczyli ślady i monitoring.

Policjantom z Kostrzyna wraz z funkcjonariuszami z województwa zachodniopomorskiego udało się ustalić, że za rozbój może być odpowiedzialnych dwóch braci w wieku 21 i 30 lat oraz ich 39-letni znajomy. Wszyscy to mieszkańcy województwa zachodniopomorskiego.

- Zostali zatrzymani w wielkanocny poniedziałek 5 kwietnia. Mężczyźni byli zaskoczeni zatrzymaniem. Jak się okazało, samochód którym uciekli był kradziony. Również tablice rejestracyjne pochodziły z innego auta. Zatrzymany 21, 30 i 39-latek czekają na przesłuchanie. Usłyszą zarzut rozboju. Prokurator zajmujący się sprawą  najprawdopodobniej skieruje wniosek do sądu o tymczasowy areszt mężczyzn – mówi Marcin Maludy, rzecznik prasowy Komendy Wojewódzkiej Policji w Gorzowie.

Za rozbój grozi od 2 do 12 lat więzienia.


Podziel się


KomentarzePozostałe wiadomości