Wiadomości › FWS

Pijany 36-latek demolował zaparkowane samochody. Chciał zniszczyć również radiowóz

31 marca 2021, 11:35
Policjanci ze Wschowy zatrzymali 36-letniego mężczyznę demolującego przypadkowe auta, które były zaparkowane wzdłuż jednej z ulic. Jak się okazało, mężczyzna był pijany. Podczas zatrzymania próbował również zniszczyć policyjny radiowóz.

Próbował ukraść auto na myjni. Wszystko nagrały kamery [film]

29 marca 2021, 11:50
38-latek wykorzystując moment, kiedy jeden z klientów myjni samochodowej mył swoje auto, wsiadł za jego kierownicę i próbował odjechać. Dzięki czujności i szybkiej reakcji właściciela pojazdu, mężczyzna nie zdołał opuściła terenu myjni. Spłoszony mężczyzna uciekł, ale szybko został zatrzymany przez policjantów.

Chciał wyłudzić ponad 33 tys. zł odszkodowania. Sprawa będzie miała finał w sądzie

22 marca 2021, 10:05
Policjanci ze Wschowy przedstawili zarzut oszustwa 36-letniemu mężczyźnie, który próbował wyłudzić odszkodowania. Do Sądu Rejonowego we Wschowie trafił właśnie akt oskarżenia w tej sprawie. Mężczyzna zgłosił do firmy ubezpieczeniowej zdarzenie drogowe, jednak okazało się, że uszkodzenia samochody w rzeczywistości odbiegają od tego, co 36-latek przedstawił ubezpieczycielowi.

Odurzony narkotykami kierowca zabarykadował się w aucie na stacji paliw

15 marca 2021, 10:05
Odurzony narkotykami kierowca zaparkował przy dystrybutorze na jednej ze stacji paliw we Wschowie w województwie lubuskim. 27-letni mężczyzna nie dawał żadnych oznak życia, potrzebna więc była interwencja policji. Funkcjonariusze po wybiciu szyby wyciągnęli mężczyznę z pojazdu.

Okradł sklep i chciał zatrzeć ślady. 28-latek ukradł nawet kamerę monitoringu, ale... bez nagrania

21 stycznia 2021, 18:31
Policjanci zatrzymali mężczyznę, który okradł sklep w powiecie wschowskim. Łupem 28-letniego złodzieja padło kilkaset paczek papierosów, alkohol, artykuły spożywcze oraz pieniądze. Mężczyzna chcąc zatrzeć ślady, ukradł również kamerę monitoringu, ale nie zabrał dysku z nagraniem. Straty wstępnie wyceniono na ponad 10 tysięcy złotych.

Wschowa świeci się najpiękniej

12 stycznia 2021, 12:24
Internauci wybrali już 16 najpiękniej udekorowanych świątecznie polskich miast. W województwie lubuskim prym wciąż wiedzie Wschowa. Teraz mistrz województwa powalczy o tytuł „Świetlnej Stolicy Polski” i charytatywne nagrody w ramach „Świeć się z Energą”. Finałowa runda plebiscytu potrwa 25 stycznia.

Desperat zamieścił pożegnalny post na Facebooku. Groził, że się zabije

7 stycznia 2021, 09:33
Zamieścił post na Facebooku, że odbierze sobie życie i zabarykadował się w mieszkaniu. Na pomoc desperatowi ruszyli wschowscy policjanci. Dzięki szybkiej akcji mężczyznę udało się uratować.

Ten most połączy regiony. Zobacz co dzieje się w Milsku

7 stycznia 2021, 08:34
To największa inwestycja na Odrze od czasów wojny, dzięki której dojazd od Zielonej Góry do Sławy, czy Wschowy skróci się o 50 minut. W Milsku pracują barki, trwa budowa grobli na rzece.

26-latek zginął od kilkunastu ciosów nożem. Zatrzymano ojca ofiary i kolegę

30 grudnia 2020, 10:53
W jednym z domów w Starym Strączu koło Sławy doszło do tragedii podczas libacji alkoholowej. 26-letni mężczyzna zginął od kilkunastu ciosów nożem w klatkę piersiową. Policjanci zatrzymali ojca ofiary i jego kolegę. Obaj byli pijani. Sprawą zajmuje się prokuratura.

Poszukiwany, uratowany przez kryminalnych

28 grudnia 2020, 09:21
W wigilijny czwartek wschowscy policjanci uratowali życie mężczyźnie. Można powiedzieć, żyje tylko dlatego, że był poszukiwany przez organy ścigania, a kryminalni przyjechali do jego domu, aby go… zatrzymać.


Fotoreportaże