Więcej miejsc dla maluszków. Rusza rozbudowa żłobka w Zielonej Górze

27 kwietnia 2021, 13:01, Marcin Kluwak
źródło: facebook.com/PrezydentKubicki/
Dobra wiadomość dla młodych rodziców. Niebawem w żłobku przy Alei Wojska Polskiego pojawi się 60 dodatkowych miejsc dla najmłodszych zielonogórzan. Wszystko to będzie możliwe dzięki dofinansowaniu z rządowego programu Maluch+

- Dzisiaj podpisaliśmy umowę na rozbudowę żłobka przy ul. Aleja Wojska Polskiego 116. Bardzo się cieszę, bo miejsc w żłobkach od zawsze brakuje w naszym mieście – mówi Janusz Kubicki, prezydent Zielonej Góry.

W ramach inwestycji zaplanowano dodatkowe sale na piętrze na potrzeby dwóch grup starszaków, budowę podjazdu dla wózków, schodów do wózkowni i nowe chodniki. Placówka otworzy też własną kuchnię, ponieważ obecnie posiłki są dowożone z głównej siedziby żłobka przy ul. Wandy. W planach jest remont piwnicy, gdzie zostaną utworzone magazyny, obieralnia i zmywalnia. Posiłki dotrą do stolików bezpieczną windą towarów – od piwnicy do piętra.

Remontu doczeka się też taras, aby najmłodsze dzieci mające problemy z poruszaniem mogły korzystać ze świeżego powietrza. Budynek zyska nowe okna i elewację. Przed placówką pojawi się nowy plac zabaw z bezpieczną nawierzchnią.

- Całe zadanie zamknie się w kwocie 1 mln 992 tys. 600 zł, z czego blisko 1 mln 595 tys. zł pozyskaliśmy z rządowego programu Maluch +. Ma on na celu rozwój instytucji opieki nad dziećmi w wieku do trzech lat. Brakującą sumę, urzędnicy dołożą z Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Lubuskie 2020 – ok. 393 tys. 500 zł i budżetu miasta – nieco ponad 5 tysięcy złotych – wylicza prezydent Kubicki.


Podziel się


KomentarzePozostałe wiadomości