Bele z plastikiem stanęły na deptaku. Mają uświadomić mieszkańców

22 kwietnia 2021, 12:05
fot. Zakład Gospodarki Komunalnej w Zielonej Górze
Z okazji Dnia Ziemi władze Zielonej Góry wspólnie z Zakładem Gospodarki Komunalnej ruszyły z akcją „Miasto bez plastiku”. W ramach akcji na zielonogórskim deptaku zostały ustawione bele z plastikiem. Ma to uświadomić mieszkańców ile plastiku produkują codziennie oraz wskazać, że ekologiczne zachowania są potrzebne.

W czwartek 22 kwietnia obchodzimy Dzień Ziemi. Z tej okazji władze Zielonej Góry wspólnie z Zakładem Gospodarki Komunalnej ruszyły z akcją „Miasto bez plastiku” w ramach której na deptaku pojawiła się Aleja Platona, gdzie ustawiono 12 beli z plastikiem. W jednej takiej beli znajduje się aż 300 kilogramów plastiku. 

- W Zielonej Górze produkujemy niemal 9 ton plastiku dziennie! Nasza Aleja Platona na deptaku ma uświadomić mieszkańcom potrzebę ekologicznych zachowań. Dzisiaj nie tylko obchodzimy Dzień Ziemi, ale co ważne działamy i edukujemy – podkreśla Janusz Kubicki, prezydent Zielonej Góry. 

Aleja Platona na zielonogórskim deptaku ma pokazać ile plastiku jest w naszym życiu oraz to, że  dokonując codziennych wyborów możemy po sobie zostawić coś przyszłym pokoleniom. Ma również uświadomić, że nie każdy plastik jest zły, tylko musimy nauczyć się z niego mądrze korzystać, a plastikowa butelka może mieć drugie życie.


Podziel się


KomentarzePozostałe wiadomości