Kompletnie pijany wiózł dwójkę dzieci. Obok siedziała żona...

22 kwietnia 2021, 11:22, Marcin Kluwak
fot. Lubuska policja
Sąd rodzinny i karny zajmie się rodzicami, którzy narazili swoje dzieci na narażenie zdrowia i życia. Kompletnie pijany ojciec zabrał dzieci na przejażdżkę samochodem. Z boku siedziała matka dzieci, która zezwoliła na to, aby mężczyzna kierował pojazd, będąc pod wpływem alkoholu. Wszystko to działo się w Kożuchowie.

- We wtorek, 20 kwietnia oficer dyżurny nowosolskiej jednostki otrzymał informację, że ulicami Kożuchowa przemieszcza się pojazd volkswagen, którego kierujący może być pod wpływem alkoholu. Mając świadomość niebezpieczeństwa, jakie stwarza nietrzeźwa osoba na drodze, szybko skierował tam patrol – informuje Justyna Sęczkowska z KPP w Nowej Soli.

Po zatrzymaniu, policjanci od razu wyczuli od kierującego woń alkoholu. Ku ich zdziwieniu w pojeździe była jeszcze pasażerka i dwoje dzieci w wieku 2 i 9 lat. Badanie na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu wykazało, że miał ponad dwa promile alkoholu w organizmie.

Niewykluczone, że mężczyzna będzie odpowiadał za narażenie życia lub zdrowia dzieci, gdyż swoim nieodpowiedzialnym zachowaniem mógł doprowadzić do tragedii. Za jazdę w stanie nietrzeźwości grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności, wysoka grzywna oraz zakaz prowadzenia pojazdów do 15 lat.

Konsekwencje za to zdarzenie poniesie też pasażerka samochodu, która zezwoliła na to, aby mężczyzna wsiadł pijany za kierownicę. Jak się okazało, była to matka dwójki dzieci. O całej sytuacji zostanie powiadomiony sąd rodzinny.


Podziel się


KomentarzePozostałe wiadomości