Podpalił dwa budynki wypełnione drewnem. Z pożarem straż walczyła całą noc

22 kwietnia 2021, 08:10, Marcin Kluwak
fot. KP PSP Żary
Trzynaście zastępów straży walczyło z pożarem budynków gospodarczych w Dąbrowie Łużyckiej w powiecie żarskim. Ktoś podpalił dwa budynki wypełnione drewnem i słomą. Według niepotwierdzonych informacji podpalacz przyglądał się całej akcji straży z boku.

Zgłoszenie o pożarze strażacy z KP PSP w Żarach otrzymali o 23:40. Wynikało z niego, że płoną dwa budynki całkowicie wypełnione słomą i drewnem. Na miejsce zdarzenia natychmiast zadysponowano zastępy z pobliskich miejscowości. Sukcesywnie dojeżdżały też kolejne, zadysponowane przez dyżurnego zastępy. W kulminacyjnym momencie na miejscu pracowało aż 13 zastępów ochotniczej i zawodowej straży pożarnej.

Spaleniu uległ całkowicie jeden z budynków, który wypełniony był balotami słomy, drugi z budynków nie spłonął całkowicie – strażakom udało się opanować pożar. - Na szczęście ogień nie dotarł do trzeciego budynku, w którym były maszyny rolnicze. Budynki były dość duże o rozmiarach 100 na 15 metrów – mówi Paweł Brela, z KP PSP w Żarach.

Strażacy z ogniem walczyli do samego rana. Jeszcze przed godziną 8 na miejscu działały cztery zastępy straży, trwało dogaszanie. Okazało się, że było to podpalanie. O dziwo, osoba, która podpaliła ten budynek czekała przed nim na przyjazd strażaków.

- W tej chwili policjanci przyjmują zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa. Na chwilę obecną nie możemy mówić o tym, czy było to podpalenie, na miejscu trwają jeszcze działania strażaków. Policja będzie prowadzić śledztwo w tej sprawie – mówi Aneta Berestecka, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Żarach.

Fotoreportaż


1/3 Pożar budynków gospodarczych

1/3 Pożar budynków gospodarczych

2/3 Pożar budynków gospodarczych

2/3 Pożar budynków gospodarczych

3/3 Pożar budynków gospodarczych

3/3 Pożar budynków gospodarczych

Podziel się


KomentarzePozostałe wiadomości