Szefostwo zielonogórskiej policji straci stanowisko? Wszczęto postępowania dyscyplinarne

29 kwietnia 2021, 10:48
fot. Lubuska policja
Komendant wojewódzki policji w Gorzowie wszczął postępowanie dyscyplinarne wobec komendanta miejskiego policji w Zielonej Górze i jednego zastępcy. Natomiast wobec drugiego zastępcy wszczęto postępowanie wyjaśniające. Według nieoficjalnych informacji, powodem mają być m.in. szczepienia przeciwko COVID-19, gdzie policjanci mieli wykorzystać swoje wpływy i przyjąć szczepionkę na długo przed wyznaczonym terminem dla służb mundurowych.

Wobec komendanta miejskiego policji w Zielonej Górze oraz jego pierwszego zastępcy zostało wszczęte postępowanie dyscyplinarne. Natomiast wobec drugiego zastępcy jest prowadzone postępowanie wyjaśniające. Jak podaje RMF FM jednym z powodów wszczęcia postępowania dyscyplinarnego przez komendanta lubuskiej policji jest szczepienie przeciwko COVID-19. Szefostwo zielonogórskiej komendy miało przyjąć szczepionkę jeszcze w grudniu 2020 roku, wykorzystując do tego prywatne koneksje jednego z nich oraz umożliwić przyjęcie szczepionki sporej grupie innych funkcjonariuszy. Natomiast szczepienie służb mundurowych ruszyło dopiero w marcu 2021 roku.

Portal lubuskie24.pl zwrócił się do Komendy Wojewódzkiej Policji w Gorzowie z pytaniami o powód wszczęcia postępowania dyscyplinarnego i na jakim etapie jest obecnie postępowanie. Otrzymaliśmy krótką odpowiedź w tej sprawie, bez żadnych szczegółów. - Mogę jedynie potwierdzić, że komendant wojewódzki policji w Gorzowie wszczął postępowania  wobec kierownictwa zielonogórskiej policji. Postępowanie dyscyplinarne prowadzone jest wobec komendanta miejskiego policji w Zielonej Górze oraz jednego z jego zastępców. Wobec drugiego zastępcy prowadzone jest zaś postępowanie wyjaśniające – komentuje Marcin Maludy, rzecznik prasowy Komendy Wojewódzkiej Policji w Gorzowie.

Ponadto RMF FM podaje, że szczepienia to niejedyny powodów wszczęcia postępowania dyscyplinarnego. Chodzi również o inne nieprawidłowości w zielonogórskiej komendzie. Jeden z policjantów miał wypisywać fikcyjne mandaty, aby wykazać większą efektywność swojej pracy. wypisane, ale nie wręczone ukaranym druki znaleziono w jego szafce służbowej w komendzie. Kiedy sprawa wyszła na jaw, komendant nie wszczął wobec policjanta postępowania dyscyplinarnego, ale przeniósł do innej, mniejszej jednostki w powiecie. 

 


Podziel się


KomentarzePozostałe wiadomości