Majówka pod znakiem deszczu. Jaka będzie pogoda na długi weekend?

29 kwietnia 2021, 11:34, Marcin Kluwak
Majówka tuż, tuż. Z każdej możliwej strony atakowani jesteśmy reklamami kiełbasy, karków, czy piwa. Ulubiony czas Polaków na grillowanie w tym roku może być przerywany opadami deszczu. W niedziele nawet ulewnego.

Pogoda nas tej wiosny nie rozpieszcza. Co prawda termometry pokazują już dość znaczne wartości (nawet 17 stopni), ale nie idzie to w parze ze słoneczną pogodą. A to jest nam wręcz niezbędne do udanego grillowania. Świeże powietrze, słońce i skwierczący grill. Po miesiącach zamknięcia każdy z nas potrzebuje oddechu.

W tym roku grill na świeżym powietrzu będzie raczej pod dachem. Co prawda 1 maja synoptycy na terenie lubuskiego nie przewidują żadnych opadów deszczu, ale za to już w niedzielę (2 maja), może spać nawet 10 mm deszczu na każdy metr kwadratowy. To dość sporo. W święto Konstytucji, czyli 3 maja padać ma co prawda już delikatnie, ale nie mamy co liczyć na żadne przejaśnienia.

Majowe grillowanie musimy więc odłożyć na kolejny weekend. Wówczas ma być już słonecznie i dość ciepło. Na termometrach zobaczymy nawet 18 stopni powyżej zera.


Podziel się


KomentarzePozostałe wiadomości