Młodzi chcą robić zakupy też w niedzielę

28 czerwca 2021, 14:53, red
foto: Marcin Kluwak
Za nami jedna z niewielu w tym roku handlowa niedziela. To była doskonała okazja, aby zapytać konsumentów, co sądzą o obchodzeniu przez sklepy ustawowego zakazu handlu, oferując usługi pocztowe. Okazuje się, że zdania są podzielone. Jednak wciąż ponad 52 procent społeczeństwa uważa, że zakaz handlu w niedziele za niepotrzebny i bezsensowny.

Blisko 40 proc. Polaków chce zaostrzenia przepisów wobec sklepów, które „obchodzą” zakaz handlu w niedziele, oferując usługi pocztowe. Większość z nich ma 30-39 lat. Niemal tyle samo osób jest temu przeciwnych. Do tego ponad połowa badanych uważa, że takie ograniczenia w obecnej sytuacji rynkowej i pandemicznej są zbędne – informuje portal wiadomoscihandlowe.pl

Jednocześnie 41,4 proc. społeczeństwa nie chce zaostrzenia przepisów. Wśród osób, które chcą robić zakupy w niedzielę, dominującą jest grupa mająca od 18 do 29 lat i ponad 60 lat.

– Za handlem w niedziele są przede wszystkim ludzie aktywni zawodowo, z dużych i średnich miast. Możliwość robienia zakupów w dogodnym dla siebie czasie jest dla nich istotna. Dodatkowo dla wielu osób wybieranie produktów nieżywnościowych, np. odzieży czy sprzętu sportowego, to okazja do wyjścia na przykład z rodziną. Jest to szczególnie ważne po okresach lockdownów, gdy ludzie odzyskali swobodę – wyjaśnia w rozmowie z portalem Krzysztof Poznański, Dyrektor Zarządzający Polskiej Rady Centrów Handlowych.

Według badania, 52,9 proc z nas uważa, że zakaz handlu w niedziele za niepotrzebny i bezsensowny w obecnej sytuacji gospodarczej i pandemicznej. Zupełnie odwrotną opinię ma 35,5 proc. ankietowanych.


Podziel się


KomentarzePozostałe wiadomości