Pożar w zielonogórskim Kiełpinie. Budynek spłonął doszczętnie

29 czerwca 2021, 09:00
foto: KM PSP w Zielonej Górze
Jedenaście zastępów państwowej i ochotniczej straży pożarnej bierze udział w akcji gaszenia dwóch budynków w zielonogórskim Kiełpinie. Pożar wybuchł tuż po godzinie 6 rano, udało się go opanować dopiero po dwóch godzinach.

Pierwsze zgłoszenie o pożarze dyżurny Komendy Miejskiej PSP w Zielonej Górze otrzymał o 6:15. Wynikało z niego, że pożarem objęty budynek gospodarczy, a ogień przenosi się też na stojący obok dom mieszkalny. Na miejsce natychmiast wysłano strażaków z okolicznych OSP, a także siły z KM PSP w Zielonej Górze.

Po przyjeździe na miejsce okazało się, że w ogniu jest cały budynek gospodarczy, który spłonął doszczętnie. Paliło się też poddasze budynku mieszkalnego. Pożar został opanowany około godziny 8:00.

Na szczęście w pożarze nikt nie został poszkodowany, nie było też potrzeby ewakuacji sąsiednich zabudowań. - Wszystkie osoby zamieszkujące budynek wydostały się na zewnątrz przed przybyciem straży pożarnej.  Pożar najprawdopodobniej powstał w kotłowni, obecnie trwa dogaszanie oraz częściowe rozbieranie budynku – mówi Arkadiusz Kaniak, rzecznik prasowy KM PSP w Zielonej Górze.

Fotoreportaż


1/3 Pożar w Kiełpinie

1/3 Pożar w Kiełpinie

2/3 Pożar w Kiełpinie

2/3 Pożar w Kiełpinie

3/3 Pożar w Kiełpinie

3/3 Pożar w Kiełpinie

Podziel się


KomentarzePozostałe wiadomości