Lidl też ma już ma placówki pocztowe. Niektóre sklepy będą otwarte w niedzielę

28 sierpnia 2021, 10:49
Worek już się rozwiązał. Na palcach jednej ręki można policzyć sieci handlowe, które zamknięte będą w niehandlowe niedziele. Kolejne sklepy wielkopowierzchniowe stają się placówkami pocztowymi.

Ostatnio do listy sklepów, które będą czynne także w niedziele niehandlowe, dołączyły: Kaufland, Lidl i Carrefour. O otwarciu sklepu Kaufland w Gorzowie pisał portal gorzowianin.com w artykule pt. Kaufland w Gorzowie będzie czynny we wszystkie niedziele

W piątkowe popołudnie dowiedzieliśmy się, że Lidl również zdecydował się na współpracę z jedną z firm kurierskich. To na chwilę obecną wystarczy, aby otworzyć. Sieć wytypowała już placówki, które zostaną otwarte w najbliższą niehandlową niedzielę, ale lista sklepów nie została jeszcze podana do publicznej wiadomości. 

Z szacunków portalu wiadomoscihandlowe.pl wynika, że placówek pocztowych działających w niedziele "niehandlowe" - jako placówki pocztowe Pointpacka, Poczty Polskiej, Ruchu, InPostu czy UPS - jest już kilkanaście tysięcy. Początkowo ze wspomnianego wyjątku korzystały głównie sieci franczyzowe ze sklepami małoformatowymi (jak Żabka, Stokrotka Express, Carrefour Express, Abc, Delikatesy Centrum i inne), z czasem jednak do tego grona zaczęły dołączać podmioty prowadzące sklepy własne i o większych powierzchniach: dyskonty, supermarkety, a nawet hipermarkety (jak Dino, Polomarket, Biedronka czy Kaufland). Z wyjątku dla placówek pocztowych korzystają także niektóre markety budowlane, jak Bricomarche - czytamy na portalu wiadomoscihandlowe.pl

Lidl przyznaje, że decyzja o otwarciu części placówek została podjęta po gruntownej analizie prawnej, a był to wynik działań innych uczestników rynku, czyli największego konkurenta - Biedronki.

Warto przypomnieć, że w najbliższą niedzielę będą otwarte wszystkie sklepy. Będzie to jedna z niewielu niedziel handlowych w tym roku. 


Podziel się


KomentarzePozostałe wiadomości