Jak zachęcić licealistów do szczepień? Dyrektor zielonogórskiej szkoły proponuje nawet 5 tys. zł nagrody

30 sierpnia 2021, 13:40
fot. archiwum
W środę 1 września rozpoczyna się nowy rok szkolny. Dlatego też, aby powrót do szkoły był bezpieczny, dyrektor III Liceum Ogólnokształcącego w Zielonej Górze wspólnie z radą rodziców wpadł na pomysł, jak zachęcić młodzież do szczepień przeciwko COVID-19. Klasa z najwyższym współczynnikiem szczepień otrzyma nagrodę pieniężną w wysokości 5 tys. zł.

Dzieci i młodzież wracają 1 września do szkół. Póki co, nauka będzie odbywać się w trybie stacjonarnym. Dlatego też, aby powrót do szkoły był jak najbardziej bezpieczny, ministerstwo zdrowia wspólnie z ministerstwem edukacji apeluje, aby uczniowie szczepili się przeciwko COVID-19.

Swój pomysł na to, jak zachęcić uczniów do szczepień ma również dyrektor III Liceum Ogólnokształcącego w Zielonej Górze, który wspólnie z radą rodziców wymyślił konkurs z nagrodami. Jest to konkurs w którym wygra klasa z najwyższym współczynnikiem zaszczepienia. Natomiast nagrody mają być pieniężne. Klasa, która wygra otrzyma 5 tys. zł, drugie miejsce to 3 tys. zł, a trzecie to nagroda w wysokości 2 tys. zł. Licealiści będą mogli wydać pieniądze na co tylko chcą - wycieczkę, wyjście do kina czy restauracji. W szkole są 24 klasy.

- Chodzi nam o bezpieczeństwo naszych uczniów, ich rodzin, całej społeczności liceum. Nie ukrywam, że chciałbym, żeby wszystkie 24 klasy miały stu procentowe zaszczepienie i żebym mógł wypłacić łącznie 120 tysięcy złotych nagród. Kieszeń by mnie pewnie bolała, ale cel chwalebny  – mówi w rozmowie z TVN24 Zbigniew Kościk, dyrektor III Liceum Ogólnokształcącego w Zielonej Górze. 

Konkurs trwa do końca września. Jednak już teraz wiadomo, że w szkole jest jedna klasa, gdzie na 30 uczniów, aż 22 osoby są zaszczepione. Natomiast na czwartek 9 września zaplanowan w szkole akcję szczepień z której będą mogli skorzystać nie tylko sami uczniowie, ale również ich rodziny.

Dyrektor placówki tłumaczy, że zależy im na szczepieniu uczniów, aby nie przejść w tryb nauki zdalnej. - Jako szkoła zapłaciliśmy ogromną cenę. Wyniki z egzaminu maturalnego są najgorsze od 15 lat. I to nie dlatego, że źle pracowaliśmy. Jeszcze się taki nie narodził, który by efektywnie uczył matematyki, chemii, biologii, fizyki przez internet. Nad pewnymi kwestiami trzeba pracować w warunkach szkolnych. Dlatego chcemy zabezpieczyć szkołę przed perspektywą lockdownu – mówi na antenie TVN24 dyrektor Kościk.


Podziel się


KomentarzePozostałe wiadomości