17-latek za kierownicą citroena doprowadził do wypadku. Auto dachowało [zdjęcia]

9 października 2021, 12:48
fot. Wypadki Gorzów
Do dramatycznie wyglądającego wypadku doszło w piątkowy wieczór niedaleko Strzelec Krajeńskich. 17-latek kierujący citroenem, na łuku drogi stracił panowanie autem, wskutek czego pojazd dachował. Ciężko ranny nastolatek został zabrany śmigłowcem LPR do szpitala w Gorzowie. Ranna została również 18-letnia pasażerka citroena.

W piątkowy wieczór 8 października na drodze z Bobrówka do Żabicka w powiecie strzelecko-drezdeneckim doszło do dramatycznie wyglądającego wypadku. Kierujący samochodem osobowym marki citroen, na łuku drogi stracił panowanie nad kierownicą i wypadł z drogi, wskutek czego auto dachowało. Na miejsce została wysłana straż pożarna, policja, pogotowie i śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

- Za kierownicą pojazdu siedział 17-letni chłopak, który w ogóle nie powinien się tam znaleźć z racji braku uprawnień. Nastolatek w ciężkim stanie został zabrany śmigłowcem LPR do szpitala w Gorzowie. W citroenie oprócz kierowcy, była jeszcze 18-letnia dziewczyna, która z obrażeniami ręki została zabrana do szpitala – opowiada Tomasz Bartos, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Strzelcach Krajeńskich.

17-latek odpowie za jazdę bez uprawnień oraz za spowodowanie wypadku drogowego. Jak podkreśla policja, przyczyną wypadku była prawdopodobnie nadmierna prędkość i brak umiejętności 17-latka w prowadzeniu pojazdów, ponieważ droga w miejscu wypadku została niedawno wyremontowana i jest bardzo dobrze oznaczona.

Fotoreportaż


1/3 Dachowanie citroena koło Strzelec Krajeńskich

1/3 Dachowanie citroena koło Strzelec Krajeńskich

2/3 Dachowanie citroena koło Strzelec Krajeńskich

2/3 Dachowanie citroena koło Strzelec Krajeńskich

3/3 Dachowanie citroena koło Strzelec Krajeńskich

3/3 Dachowanie citroena koło Strzelec Krajeńskich

Podziel się


KomentarzePozostałe wiadomości