Wpadli kolejni imigranci. 41 osób jechało w busie po autostradzie A2

25 października 2021, 08:22
foto: Lubuska Policja
Wpadli na specjalnie utworzonym punkcie blokadowo-kontrolnym na lubuskim odcinku autostrady A2. W Tarnawie Rzepińskiej policjanci i funkcjonariusze Straży Granicznej kontrolują busy jadące w kierunku Niemiec. Tym razem zatrzymano 41 osób - 37 obywateli Iraku oraz 4 Turcji.

Tuż po północy, 25 października 2021 roku, policjanci z Sulęcina na punkcie kontrolno-blokadowym zatrzymali do kontroli busa marki Fiat Ducato na czeskich numerach rejestracyjnych. Ten kierowany był przez obywatela Ukrainy. Na miejscu pasażera siedział jego rodak. Podczas przeprowadzanej kontroli w przestrzeni ładunkowej policjanci zauważyli grupę osób, która była przewożona tym pojazdem w kierunku granicy państwa. W busie znajdowało się 20 mężczyzn, 6 kobiet i 15 dzieci.

- Po przeprowadzeniu dokładnych czynności policjanci ustalili, że przewożone osoby to 37 obywateli Iraku oraz 4 Turcji. Łącznie funkcjonariusze zatrzymali 43 osoby. Ze wszystkimi zatrzymanymi osobami są obecnie przeprowadzone czynności procesowe. Wcześniej policjanci zapewnili im pomoc medyczną. 5 osób zostało przetransportowanych do szpitala na obserwację - opowiada Marcin Maludy, rzecznik prasowy KWP w Gorzowie Wielkopolskim. 

Funkcjonariusze skierują wniosek o tymczasowe zabezpieczenie busa, który mógł być wykorzystywany jako narzędzie służące do popełnienia przestępstwa. Policjanci zorganizowali zatrzymanym osobom wodę, herbatę oraz jedzenie. Dalsze czynności w tej sprawie będą wykonywane przy współpracy z funkcjonariuszami Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej.

- Policjanci, jak i strażnicy graniczni zwracają się z prośbą do wszystkich mieszkańców o przekazywanie informacji związanych z próbami przewozu nielegalnych imigrantów lub podejrzanymi osobami. Ta sytuacja pokazuje, jak ważne jest uzupełnianie się różnych instytucji - apeluje Marcin Maludy. 

Punkt blokadowo-kontrolny w Tarnawie, na lubuskim odcinku autostrady A2 został utworzony specjalnie do tego, aby skutecznie zatrzymywać osoby odpowiedzialne za organizowanie nielegalnych przewozów imigrantów. Wcześniej lubuscy policjanci zatrzymali taki przewóz przed tygodniem w Kostrzynie nad Odrą. Tamte osoby także chciały nielegalnie przekroczyć granicę z Niemcami.


Podziel się


KomentarzePozostałe wiadomości