Dożywotni zakaz i dwa promile alkoholu w organizmie

25 października 2021, 12:25
43-latek miał w swoim organizmie blisko dwa promile alkoholu. W tym stanie uciekał przed policjantami, którzy chcieli go zatrzymać do rutynowej kontroli. Okazało się, że kierowca ma dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów.

Do zdarzenia doszło w minioną sobotę na terenie gminy Dąbie - w miejscowości Ciemnice. Tam policjanci zauważyli volkswagena transportera, którego postanowili skontrolować. Policjanci włączyli sygnały świetlne i dźwiękowe, dając kierowcy znak do zatrzymania się. Ten zignorował je, gwałtownie przyspieszył, a następnie zaczął uciekać w kierunku miejscowości Laski. Gdy mundurowi usiłowali wyprzedzić go, ten zajeżdżał im drogę uniemożliwiając wykonanie manewru. W pewnym momencie mężczyzna zatrzymał samochód przed przejazdem kolejowym. Będący cały czas za nim policjanci wykorzystali to, dobiegli do kierowcy i wyciągnęli go z samochodu. 

Po zbadaniu jego stanu trzeźwości okazało się, że ma blisko dwa promile alkoholu w organizmie. Ponadto jak wynikało z policyjnych systemów informatycznych obowiązuje go dożywotni zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi. Za niestosowanie się do orzeczonych środków karnych oraz niezatrzymanie się do kontroli drogowej 43-latkowi grozi kara pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5, natomiast za kierowanie w stanie nietrzeźwości kara grzywny, ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.


Podziel się


KomentarzePozostałe wiadomości