Nielegalni imigranci wpadli tuż przy granicy

17 listopada 2021, 09:29, red
Gubińscy policjanci w rejonie przejścia granicznego z Niemcami zatrzymali w pojeździe marki Volkswagen Passat czterech nielegalnych imigrantów, a także obywatela Ukrainy, który przywiózł ich do Gubina. Do zatrzymania przyczynił się mieszkaniec miasta, który podzielił się z mundurowymi swoimi spostrzeżeniami.

We wtorek policjanci prewencji gubińskiego komisariatu zauważyli w rejonie mostu prowadzącego na Wyspę Teatralną w Gubinie mężczyznę, który swoim zachowaniem wzbudził u mundurowych zainteresowanie. Obecność funkcjonariuszy w tym rejonie zauważył także mieszkaniec miasta, który chwilę później podzielił się z nimi swoimi spostrzeżeniami. Mianowicie zauważył on, że w zaparkowanym nieopodal samochodzie marki Volkswagen Passat siedzą obcokrajowcy, do którego wsiadł obserwowany przez policjantów mężczyzna.

Funkcjonariusze po powiadomieniu dyżurnego jednostki o zaistniałej sytuacji niezwłocznie przystąpili do sprawdzenia uzyskanych informacji. Gdy zatrzymali się przy wspomnianym pojeździe, informacja potwierdziła się. Za kierownicą siedział 26-letni obywatel Ukrainy, natomiast miejsca pasażerów zajmowało czterech mężczyzn podających się za obywateli Syrii. Na miejsce wezwano patrol interwencyjny, z pomocą którego przetransportowano zatrzymanych do Komisariatu Policji w Gubinie na czynności, gdzie również zostali zaopatrzeni w wodę, a pojazd został zabezpieczony na policyjnym parkingu.

W toku podjętej kontroli legalności  pobytu cudzoziemców okazało się, że mężczyźni są obywatelami Egiptu, nielegalnie przebywającymi na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej. W  związku  z powyższym zostali przekazani funkcjonariuszom Straży Granicznej z wnioskami o wydanie decyzji o zobowiązaniu cudzoziemca do powrotu. Obywatel Ukrainy został zatrzymany do wyjaśnienia. Obywatel Ukrainy został zatrzymany do wyjaśnienia.

 

Podziel się


KomentarzePozostałe wiadomości