Podpalał budynki i wracał oglądać akcję gaśniczą. Piroman został zatrzymany

19 listopada 2021, 11:41
fot. Lubuska policja
Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Nowej Soli zatrzymali 32-latka, który jest podejrzany o podpalanie budynków mieszkalnych i pomieszczeń gospodarczych. Piroman najpierw podkładał ogień, a następnie wracał na miejsce, aby oglądać akcję gaśniczą. Mężczyźnie grozi do 5 lat więzienia.

Nowosolscy policjanci w krótkim odstępie czasu mieli kilka zgłoszeń o podpaleniu budynków mieszkalnych i pomieszczeń gospodarczych. Funkcjonariusze od strażaków uzyskali informację, że pożary nie były dziełem przypadku, ale celowym działaniem. 

Dlatego też ruszyło śledztwo w tej sprawie. - Zebrany materiał dowodowy pozwolił na wytypowanie podejrzewanej osoby, która mogła przyczynić się do podpaleń. Policjanci szczegółowo przeanalizowali informacje uzyskane od świadków oraz mieszkańców pobliskich wsi. Po wnikliwej analizie, funkcjonariusze zatrzymali 32-latka. Jak się okazało, mężczyzna najpierw podkładał ogień, a następnie wracał na miejsce, aby oglądać akcję gaśniczą – opowiada Justyna Sęczkowska, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Nowej Soli.

 W wyniku podjętych czynności i weryfikacji zebranych informacji w tej sprawie policjanci ustalili, że zatrzymany mężczyzna ma związek również z innymi, podobnymi czynami W ciągu ostatnich kilku miesięcy doszło również do innych pożarów na terenie tej samej gminy, w wyniku których spłonęły komórki i pomieszczenia gospodarcze wraz z zawartością. Na podstawie zebranych dowodów mężczyźnie postawiono zarzuty. W swoich wyjaśnieniach przyznał się on do winy. 

Straty oszacowano na 10 tysięcy złotych, jednak sprawa jest rozwojowa, więc niewykluczone, że strat będzie dużo więcej. Mieszkańcowi gminy Nowa Sól grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności. Decyzją sądu mężczyzna został tymczasowo aresztowany na okres trzech miesięcy.


Podziel się


KomentarzePozostałe wiadomości