Za pół roku pojedziemy pociągiem z Zielonej Góry do Guben

1 grudnia 2021, 21:09, red
Od czerwca 2022 roku, po 20 latach znów na trasie z Zielonej Góry do przygranicznego Guben pojawią się pociągi pasażerskie. Trasa ta wykorzystywana jest obecnie jedynie w ruchu towarowym. Dostęp do kolei zapewnią m.in. odtworzone perony.

Do obsługi podróżnych przystosowanych zostanie pięć stacji i przystanków. Korzystnie zmienione zostaną perony w Nietkowie, Laskach Odrzańskich, Krośnie Odrzańskim, Wężyskach i w Gubinie. Będzie właściwie oznakowane oraz niezbędne dla pasażerów informacje. 

– PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. pozytywnie reagują na inicjatywy przywrócenia kolejowych połączeń pasażerskich. W województwie lubuskim, dzięki pracom  na linii Zielona Góra -  granica państwa zwiększy się dostępność do pociągów. Mieszkańcy zyskają dogodne przejazdy pociągiem w ruchu regionalnym oraz transgranicznym – powiedział Ireneusz Merchel, prezes Zarządu PKP Polskich Linii Kolejowych S.A. 

Na trasie, którą obecnie prowadzony jest wyłącznie ruch towarowy,  przewidziana jest punktowa wymiana podkładów.  Uporządkowany będzie teren przy linii kolejowej.

Prace, które zapewnią możliwość wznowienia przejazdu pociągów pasażerskich w czerwcu 2022 r., zostaną zrealizowane ze środków budżetowych. Zasadnicze roboty planowane są do końca kwietnia 2022 r. Organizatorem przewozów będą Polregio oraz niemiecki Związek Komunikacyjny Berlin-Brandenburgia (VBB).


Podziel się


KomentarzePozostałe wiadomości