Ognisko wirusa w szpitalu w Gorzowie. Zamknięty oddział wewnętrzny

5 stycznia 2022, 13:53
Szpital w Gorzowie od 4 stycznia nie przyjmuje nowych pacjentów na oddział wewnętrzny. Wszystko przez ognisko koronawirusa, która wykryto na tym oddziale. Pacjenci są na bieżąco testowani.

Dopóki nie wygasi ogniska koronawirusa, apeluje do lekarzy rodzinnych, żeby nie kierowali pacjentów na gorzowską internę.Decyzja o wstrzymaniu przyjęć na Oddział Chorób Wewnętrznych, Nadciśnienia Tętniczego, Endokrynologii, Gastroenterologii zapadała we wtorek 4 stycznia i już obowiązuje. 

To reakcja Wielospecjalistycznego Szpitala Wojewódzkiego w Gorzowie Wlkp. na wykrycie ogniska koronawirusa na oddziale. Sytuacja jest pod kontrolą. - Zgodnie z zaleceniami szpitalnego zespołu kryzysowego ds. koronawirusa pacjenci mają regularnie wykonywane testy PCR - informuje lek. Iwona Pestrowicz. Do czasu wygaszenia ogniska, oddział nie może jednak przyjmować nowych osób.

Lecznica apeluje do lekarzy rodzinnych, żeby nie kierowali chorych na gorzowską internę. O miejsca trzeba pytać w innych lecznicach. W pobliżu Gorzowa oddziały wewnętrzne mają szpitale w Skwierzynie, Międzyrzeczu, Sulęcinie czy Barlinku.


Podziel się


KomentarzePozostałe wiadomości