Od 17 stycznia podwyżka opłat za parkowanie w Gorzowie

4 stycznia 2022, 09:49
fot. archiwum
17 stycznia 2022 roku, to data, od której będziemy musieli mocniej trzymać się za kieszeń. Miasto podnosi ceny za parkowanie. Najtaniej - za 15 minut postoju zapłacimy nie 50 groszy, ale złotówkę. Pierwsza godzina parkowania w Gorzowie to koszt 3,50 zł

W styczniu 2022 r. wchodzi w życie uchwała nr XXXVIII/686/2021 Rady Miasta Gorzowa Wielkopolskiego w sprawie ustalenia strefy płatnego parkowania w Gorzowie Wielkopolskim, stawek opłat za postój pojazdów samochodowych na drogach publicznych w strefie płatnego parkowania, określenia wysokości opłat dodatkowych oraz sposobu ich pobierania. Zgodnie z zapisami uchwały zmieni się obszar Strefy Płatnego Parkowania (SPP), będą też obowiązywały nowe godziny jej funkcjonowania, opłaty jednorazowe, abonamentowe oraz opłaty dodatkowe - pobierane za brak biletu parkingowego. Strefa Płatnego Parkowania będzie rozszerzana stopniowo, w dwóch etapach, natomiast nowe opłaty będą pobierane od 17 stycznia 2022 r.

Nowa stawka wyniesie 1 zł za pierwsze 15 minut parkowania (obecnie jest to 0,50 zł), za 30 minut zapłacimy 2 zł (teraz jest to 1 zł). Z kolei za pierwszą godzinę parkowania zapłacimy 3,5 zł (obecnie jest to 2,5 zł). Za drugą godzinę zapłacimy już 4 zł (wcześniej 3 zł), a za trzecią godzinę 4,5 zł (wcześniej 3 zł). Z kolei za czwartą i kolejne godziny stawka będzie wynosiła 3,5 zł (wcześniej 2,5 zł). 

Ważne zmiany czekają również mieszkańców strefy płatnego parkowania. Na jeden adres będą wydawane dwa abonamenty. Za pierwsze auto mieszkańcy zapłacą abonament w wysokości 40 zł miesięcznie oraz 400 zł rocznie, a za drugi samochód będzie to już 120 zł za miesiąc i 1000 zł za rok. Co istotne, obecne abonamenty mieszkańców zachowują ważność do końca okresu na jaki zostały wydane. 

W obszarze Strefy Płatnego Parkowania znajdują się także inne miejskie płatne parkingi (parkingi Ośrodka Sportu i Rekreacji) niestanowiące SPP. Są to: parking przy Wojewódzkiej i Miejskiej Bibliotece Publicznej, przy Parku 111, przy ulicach: Nadbrzeżnej (przy Wildomie oraz przy LOK), Hawelańskiej, Wełniany Rynek, Hejmanowskiej, Teatralnej (przy KRUS oraz przy teatrze), Warszawskiej i Składowej. Na tych parkingach obowiązują takie same stawki opłat jednorazowych jak w Strefie Płatnego Parkowania inna jest jednak oferta abonamentowa. 


Podziel się


KomentarzePozostałe wiadomości