Lepsze światło i nowe bandy w Gorzowie. Jest trzeci przetarg

4 stycznia 2022, 10:08
Po raz trzeci gorzowski OSiR, który zarządza stadionem żużlowym przy ulicy Śląskiej, ogłasza przetarg na oświetlenie murawy oraz nowe bandy. Poprzednie dwa były unieważnione, bo wykonawcy żądali ogromnych pieniędzy. Czy tym razem się uda?

Stal Gorzów na sezon 2022 otrzymała licencję warunkową. Tylko dlatego, że trzeba dostosować stadion do nowych wymagać ligi - zmodernizować oświetlenie murawy oraz kupić nową bandę. W budżecie miasta Gorzowa na 2022 rok zapisano 600 tys. zł dotacji dla Ośrodka Sportu i Rekreacji, który jest właścicielem stadionu żużlowego na modernizację oświetlenia murawy. A także 300 tys, zł na zakup nowej bandy pneumatycznej. 

W przypadku oświetlenia, dwa poprzednie przetargi zostały unieważnione, ponieważ oferty firm były wysokie i  opiewały na miliony złotych. Ośrodek Sportu i Rekreacji w Gorzowie ogłosił właśnie trzeci przetarg na „Modernizację oświetlenia murawy na stadionie żużlowym”. Chętne firmy mogą zgłaszać się do środy 19 stycznia. OSiR ma nadzieję, że tym razem oferty będą mieściły się w założonym budżecie. Jeżeli uda się znaleźć wykonawcę i rozstrzygnąć przetarg, wówczas nowe oświetlenie będzie musiało zostać zrobione do 31 maja 2022 roku.

Według wymogów licencyjnych PGE Ekstraligi murawa na stadionie musi być odpowiednio oświetlona, bo obecnie jest tam po prostu ciemno i przeprowadzając jakąkolwiek dekorację trzeba doświetlać podium przenośnymi lampami. Obecnie murawa jest oświetlona na poziomie 74 luksów, a powinna być na poziomie aż 1200 luksów.

OSiR szuka też firmy, która zajmie się "wykonaniem bandy pneumatycznej ochronnej na tor żużlowy na stadionie żużlowym". Chętne firmy mogą składać swoje oferty także do środy 19 stycznia. W tym przypadku banda powinna zostać dostarczona na stadion do 31 marca.

- Wierzymy, że znajdą się firmy, które zrealizują inwestycje w przeznaczonym budżecie. - Licencja warunkowa dla Stali Gorzów jest na cały sezon 2022. Jak uzupełnimy braki wymagane przez ekstraligę, wówczas otrzymamy licencję zwykłą – mówi Tomasz Michalski, dyrektor zarządzający klubu sportowego Stali Gorzów.


Podziel się


KomentarzePozostałe wiadomości