O krok od tragedii na pasach. Wszystko nagrała kamera [film]

5 kwietnia 2022, 14:29
fot. Lubuska policja
2,5 tys. zł mandatu oraz 10 punktów karnych otrzymał kierujący mercedesem, który nie zatrzymał się przed pasami, którymi przechodził pieszy przy ul. Sulechowskiej w Zielonej Górze. Wszystko nagrała kamera znajdująca się w samochodzie innego kierowcy.

Zielonogórscy policjanci otrzymali w poniedziałek 4 kwietnia nagranie z kamery samochodowej. Na nagraniu było widać samochód marki mercedes, który jadąc ul. Sulechowską w Zielonej Górze nie zatrzymuje się przed przejściem dla pieszych kiedy zatrzymał się tam autobus, żeby przepuścić przechodzące osoby.

Policjanci dotarli do kierowcy mercedesa, który był zaskoczony kiedy w poniedziałkowe popołudnie odwiedzili go policjanci ruchu drogowego z zielonogórskiej komendy. Funkcjonariusze pokazali mężczyźnie nagranie na którym widać, że omal nie doprowadził do tragedii.

- Mężczyzna został ukarany mandatem w wysokości 2500 złotych oraz otrzymał 10 punktów karnych za stworzenie zagrożenia dla innych uczestników ruchu drogowego nie zatrzymując się przed przejściem dla pieszych, nie ustępując pierwszeństwa pieszemu znajdującemu się na pasach oraz omijając pojazd, który przed przejściem się zatrzymał - mówi Małgorzata Barska z Komendy Miejskiej Policji w Zielonej Górze.


Podziel się


Komentarze