Wjechała chevroletem wprost pod pociąg

16 lipca 2022, 21:15
fot. KMP PSP Zielona Góra
W sobotę w miejscowości Bogaczów w powiecie zielonogórskim doszło do dramatycznie wyglądającego wypadku. Kobieta kierująca chevroletem wjechała wprost pod jadący pociąg. Auto zatrzymało się na torach 100 metrów od przejazdu kolejowego. Ranna kobieta została zabrana do szpitala.

W sobotę 16 lipca o godz. 19.09 dyżurny zielonogórskiej straży pożarnej otrzymał zgłoszenie o wypadku na przejeździe kolejowym w miejscowości Bogaczów. Na miejsce zostały wysłane cztery zastępy straży pożarnej, policja i pogotowie.

Kobieta kierująca samochodem osobowym marki chevrolet wjechała na przejeździe kolejowym wprost pod nadjeżdżający pociąg relacji Wrocław-Zielona Góra. Auto zostało uderzone przez lokomotywę od prawej strony, czyli od strony pasażera. Na szczęście fotel pasażera w chevrolecie był pusty.

- Strażacy zastali samochód osobowy w odległości około 100 metrów od przejazdu kolejowego. Pojazdem podróżowała tylko kierująca, która wydostała się z auta o własnych siłach. Kobieta po opatrzeniu na miejscu, została zabrana karetką pogotowia do szpitala - opowiada Arkadiusz Kaniak, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej PSP w Zielonej Górze.

Służby mówią o tym, że kobieta kierująca chevroletem miała dużo szczęścia, że przeżyła tak dramatycznie wyglądający wypadek. Ruch pociągów na trasie Zielona Góra - Żary jest całkowicie wstrzymany.


Podziel się


KomentarzePozostałe wiadomości