Proboszcz skoczył w ogień. Wyniósł dzieci z płonącego budynku

11 maja 2023, 18:04, Marcin Kluwak
Źródło: PSP w Sulęcinie
Do groźnego pożaru doszło we wtorek, 9 maja w Domu Pielgrzyma w Lubniewicach. Strażacy, którzy przyjechali na miejsce zdarzenia zastali pożar na pierwszym piętrze budynku. Jednak dobytek, oraz życie gości uratował proboszcz miejscowej parafii, który podczas gaszenia ognia zużył pięć proszkowych gaśnic.

Jak informują sulęcińscy strażacy, pożar w Domu Pielgrzyma w Lubniewicach wybuchł w godzinach wieczornych. Dyżurny PSP skierował na miejsce kilka zastępów zawodowej i ochotniczej straży pożarnej. 

Zanim jednak na miejsce dotarli strażacy, do akcji wkroczył miejscowy proboszcz. Chwycił gaśnicę proszkową i zdołał ugasić pożar w jednym pomieszczeniu - Palił się  jeden z pokoi, ale ogień był w mocno rozwiniętej fazie. W budynku było mnóstwo duszącego dymu - poinformował Arkadiusz Kaniak, rzecznik prasowy lubuskich strażaków. 

Proboszcz pomógł też w ewakuacji osób, które przebywały w tym czasie w Domu Pielgrzyma. Gdy na miejsce przyjechali strażacy z OSP Lubiewice, okazało się, że tak naprawdę nie ma już co gasić. - Ksiądz w tym czasie zużył pięć gaśnic proszkowych - informują sulęcińscy strażacy. 

Działania zastępów polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia i wprowadzeniu jednego prądu wody do pomieszczenia objętego pożarem oraz udzieleniu księdzu proboszczowi kwalifikowanej pierwszej pomocy. 

 - Po dojeździe ZRM ksiądz proboszcz został przekazany ratownikom medycznym, na szczęście nie odniósł on obrażeń i po przebadaniu pozostał na miejscu zdarzenia - informuje Straż Pożarna z Sulęcina. 

W działaniach udział brały zastępy z OSP Lubniewice, OSP Glisno i JRG Sulęcin.


Podziel się


KomentarzePozostałe wiadomości