Zielona Góra: Pociągi powracają na swoje trasy

23 lipca 2023, 20:41, Marcin Kluwak
Źródło: UTK
Jak informuje PKP PLK, oo uzyskaniu zgody od Straży Pożarnej i sprawdzeniu stanu toru oraz sieci trakcyjnej, w niedzielę o godz. 20:15 wznowiony został ruch pociągów na trasie Zielona Góra – Czerwieńsk. Przywracana jest rozkładowa organizacja ruchu pociągów jadących z Zielonej Góry w kierunku Wrocławia, Poznania i Szczecina.

W sobotę, 22 lipca w wyniku pożaru hali z materiałami chemicznym w pobliżu torów kolejowych (niedaleko przystanku Zielona Góra Przylep), od godz.17:00 wstrzymany był ruch pociągów jadących z Zielonej Góry w kierunku Wrocławia, Poznania i Szczecina. 

Jak informuje PKP PLK, obowiązywała zmieniona organizacja ruchu pociągów. Przewoźnicy wprowadzili zastępczą komunikację autobusową, Niektóre pociągi kursowały trasą zmienioną przez Poznań i Leszno. Z tego powodu wiele składów jadących przez lub do Zielonej Góry notowało opóźnienia. Na przykład pociąg IC Zielonogórzanin z Warszawy Gdańskiej do Zielonej Góry dotarł w sobotni wieczór do celu z blisko 90-minutowym opóźnieniem.

Informacje o zmianach w kursowaniu pociągów były podawane na stacjach i przystankach oraz w pociągach.


Podziel się


KomentarzePozostałe wiadomości