Prawdziwy dziki zachód. Strzelał z do ludzi z jadącego samochodu

24 sierpnia 2023, 08:46, Oprac.: Marcin Kluwak
Źródło: Lubuska Policja
Zarzuty usiłowania zabójstwa, gróźb oraz zmuszania do określonego zachowania to najpoważniejsze, które usłyszał 34-letni mężczyzna ze Świebodzina. Mężczyzna strzelał z rewolweru przez okno jadącego pojazdu. Później groził mieszkańcom jednego z osiedli. Rewolwerowiec został szybko zatrzymany przez policjantów.

W poniedziałek, w godzinach wieczornych dyżurny świebodzińskiej komendy otrzymał zgłoszenie o mężczyźnie z widoczną bronią w ręku jeżdżącym po jednym z osiedli w Świebodzinie. 

- Na miejscu patrol ustalił, że podejrzany miał kilkukrotnie wystrzelić z rewolweru z jadącego samochodu, następnie wymachiwać nim i grozić ludziom na osiedlu - opowiada Marcin Maludy z KWP w Gorzowie Wielkopolskim.

Świebodzin: Strzelał do ludzi z jadącego samochodu

Mężczyzna miał również grozić bronią świadkom usiłującym go zatrzymać oraz zmusić do określonego zachowania w postaci odstąpienia od obywatelskiego zatrzymania, między innymi poprzez wycelowanie w jego kierunku i oddanie strzału. Groził również mężczyźnie, który zablokował mu drogę pojazdem, zmuszając go do odjechania, by móc uciec. 

- Policjanci skierowani na miejsce natychmiast ustalili personalia podejrzanego. W pobliżu miejsca zamieszkania ujawniono pojazd, którym się poruszał, a w mieszkaniu broń. Jak się okazało, była to jednostka, na którą nie jest wymagane zezwolenie. To czarno prochowy rewolwer - relaconuje Maludy.

Broń została zabezpieczona, jednakże właściciela nie było na miejscu. Mężczyzna ukrywał się, jednak w wyniku działań policjantów z Wydziału Kryminalnego już w godzinach porannych następnego dnia został zatrzymany. W momencie zatrzymania mężczyzna posiadał przy sobie również niewielkie ilości środków odurzających w postaci tabletek Ecstasy. 

- W związku z charakterem czynu Prokurator Rejonowy w Świebodzinie wystąpił do Sądu Rejonowego w Świebodzinie z wnioskiem o tymczasowy areszt. Sąd przychylił się do wniosku śledczych i aresztował 34-latka - wyjaśnia Marcin Maludy.


Podziel się


KomentarzePozostałe wiadomości