Wojewoda rozmawiał z samorządowcami o szczepieniach

12 stycznia 2021, 12:55
foto: Lubuski Urząd Wojewódzki
Wojewoda spotkał się z samorządowcami. Tematem wideokonferencji były oczywiście szczepienia przeciwko COVID-19. Wojewoda zaapelował o jak najszersze rozpropagowanie Narodowego Programu Szczepień.

Podczas wideokonferencji, wojewoda poprosił samorządy o wyznaczenie w obrębie urzędów osoby odpowiedzialnej za realizację programu na danym terenie oraz o uruchomienie numerów informacyjnych dla mieszkańców.


- Wspólnie zadbajmy o to, aby, każdy podjął decyzję w oparciu o jak najszerszą wiedzę. Proszę, abyście ze szczególną estymą podeszli do najstarszych uczestników Waszych społeczności lokalnych, abyście skontaktowali się z każdym seniorem indywidualnie, korzystając z drogi osobistej, listowej lub telefonicznej. Proszę, abyście zadbali o to, aby, każdy senior w waszej gminie miał świadomość przysługującego mu prawa do zaszczepienia się w najbliższych dniach – zaapelował do samorządowców wojewoda Władysław Dajczak.

15 stycznia rusza rejestracja na szczepienia

W grupie „I” Narodowego Programu Szczepień uwzględnione zostały osoby najbardziej narażone na negatywne działanie koronawirusa czyli seniorzy.  Od 15 stycznia 2021 r. rusza możliwość rejestracji na szczepienia dla osób powyżej 80 roku życia, a od 22 stycznia 2021 r. dla osób powyżej 70 roku życia. Rejestracja możliwa będzie pod numerem infolinii 989 i za pośrednictwem portalu Pacjent.gov.pl.

Od 25 stycznia 2021 r. wszyscy seniorzy będą mieli możliwość zaszczepienia się w ponad 6 tys. punktów na terenie całego kraju.


Podziel się


KomentarzePozostałe wiadomości