Lądowisko dla helikopterów ratunkowych rośnie jak na drożdżach

13 stycznia 2021, 13:31, Marcin Kluwak, redakcja@lubuskie24.pl
foto: Starostwo Powiatowe w Słubicach
Lądowisko dla helikopterów ratunkowych przy ulicy Rzepińskiej w Słubicach rośnie jak na drożdżach. Ta budowa to część inwestycji, jaką realizuje powiat słubicki z pieniędzy otrzymanych od Ministerstwa Zdrowia.

Umowa na dofinansowanie budowy lądowiska i rozbudowy Szpitalnego Oddziału Ratunkowego w Słubicach została podpisana w marcu 2019 roku, później ruszyły prace. Dziś widać tego efekty.

- Pogoda może nie rozpieszcza, ale dajemy radę - mówili robotnicy pracujący przy budowie lądowiska dla śmigłowców ratunkowych przy ul. Rzepińskiej. Obecnie trwa utwardzanie drogi dojazdowej do przyszłego lądowiska, które będzie spełniać wszystkie rygorystyczne wymogi.

Nowy obiekt powstaje w ramach rozbudowy Szpitalnego Oddziału Ratunkowego, która również odbywa się bez przeszkód. Przypomnijmy: projekt zakłada całkowitą przebudowę SOR-u przy słubickiej lecznicy, z pełną infrastrukturą ratunkową.

- Po modernizacji oddział stanie się najnowocześniejszym tego typu obiektem w regionie. Będzie też stanowić idealną bazę ratunkową dla sąsiadów z Niemiec, którzy na potrzeby swoich pacjentów będą mogli wykorzystywać zarówno zasoby szpitalne, jak i lądowisko - podkreśla starosta Leszek Bajon

Podziel się


KomentarzePozostałe wiadomości