Dziury, wyboje i kałuże - tak wygląda większość dróg gruntowych

24 stycznia 2021, 12:35, redakcja@lubuskie24.pl
foto: UM Szprotawa
Wielkie inwestycje drogowe ułatwiają życie wszystkim mieszkańcom regionu, ale te mniejsze – lokalne są najistotniejsze dla tych najmniejszych społeczności. Zapomniane drogi przez wiele lat domagają się remontu. Na drogach gruntowych fatalne warunki panują z reguły po intensywnych opadach deszczu lub śniegu.

Dobrym tego przykładem jest droga do Bierantowa w gminie Szprotawa.To mała miesjcowość na pograniczu wojeództwa lubuskiego i dolnośląskiego. Dziury, wyboje i nierówności, powstałe w wyniku poruszania się ciężkiego sprzętu, utrudniają mieszkańcom korzystanie z niej oraz stanowią zagrożenie ze względu na utrudniony przejazd pojazdów służb ratowniczych.

Taka droga to nie lada wyzwanie dla zmotoryzowanych. Trasa ta stanowi jedyny dostęp do zabudowań mieszkalnych, gospodarstw i pól uprawnych, a także do lasów oraz drogi wojewódzkiej 297. Po intensywnych opadach trudno po niej przejechać, a samochodem łatwo można uszkodzić podwozie.

Dzięki współpracy Szprotawy z miejscowym nadleśnictwem już niebawem uda się zlikwidować powstałe nierówności i ułatwić życie mieszkańcom. W ramach napraw bieżących istniejąca wierzchnia warstwa drogi zostanie ściągnięta frezarką, przemiałowana, a następnie utwardzona. Zadanie realizowane będzie we współpracy i przy współfinansowaniu z Nadleśnictwem Szprotawa, za co serdecznie dziękuje – mówi burmistrz Mirosław Gąsik.


Podziel się


KomentarzePozostałe wiadomości