W Żarach zmiana organizacji ruchu

15 stycznia 2021, 13:17, redakcja@lubuskie24.pl
Od dziś mieszkańcy Żar muszą liczyć się dodatkowymi utrudnieniami związanymi z zamknięciem ronda przy placu Konstytucji 3-maja.

Ten etap przebudowy będzie związany z zamknięciem częściowo ronda przy pl. Konstytucji 3 Maja, z jednoczesnym dopuszczeniem ruchu na jednym pasie ruchu od al. Jana Pawła II w kierunku Zielonej Góry, oraz całkowitym zamknięciem odcinków ul. Podchorążych i Żabikowskiej stanowiących dojazdy do ronda.

Dopuszczony będzie jedynie ruch pojazdów budowy oraz w miarę możliwości wynikających z technologii wykonywanych robót dojazdy do posesji i hotelu.

Ruch kołowy

Kierujący pojazdami zostaną przekierowani na wyznaczony objazd istniejącymi ulicami z uwzględnieniem istniejących ograniczeń tonażowych na tych ulicach oraz poprzez drogi tymczasowe – parking pomiędzy pl. Inwalidów a ul. Żabikowską. Trasy objazdu i przejazdy alternatywne zostaną oznaczone odpowiednimi znakami pionowymi. Pozostanie zamknięty wjazd na ul. Zielonogórską z ul. Skarbowej od strony ul. Poznańskiej.

Komunikacja autobusowa

Dla komunikacji autobusowej wskazano trasę zastępczą wprowadzoną w poprzednich etapach, przy czym przystanek autobusowy znajdujący się na ul. Żabikowskiej zostanie przeniesiony na parking przy pl. Inwalidów, a drugi na pl. Inwalidów.

Zgodnie z sugestiami mieszkańców i radnego zostało zlecone opracowanie projektu zmiany kierunku ruchu samochodów osobowych na odcinku jednokierunkowym ul. Poznańskiej w stronę al. Jana Pawła II.


Podziel się


KomentarzePozostałe wiadomości