Gruntowny remont na Piłsudskiego

13 stycznia 2021, 08:53, Marcin Kluwak, redakcja@lubuskie24.pl
foto: UM Szprotawa
Ulica Piłsudskiego w Szprotawie, to niewielka boczna droga, która wymaga pilnego remontu. Ślepa uliczka, zlokalizowana daleko od centrum jest jednak jedną z najważniejszych dróg dla jej mieszkańców. To oni latami jeździli po zniszczonej nawierzchni. Teraz ma się to zmienić.

Ulica Piłsudskiego zostanie wybudowana praktycznie od podstaw. Inwestycja poprawi bezpieczeństwo oraz komfort poruszania się pieszych i zmotoryzowanych.

- Na terenie naszej gminy zewidencjonowanych mamy jeszcze wiele dróg, które są w bardzo złym stanie technicznym i wymagają pilnej interwencji – wyjaśnia burmistrz Mirosław Gąsik. – Sukcesywnie ulice te będą modernizowane czy budowane od podstaw. Niestety wieloletnie zaniedbania w tym zakresie oraz pozostawione ogromne zadłużenie budżetu gminy mocno utrudniają podjęcie szybkich działań zmierzających do stworzenia kompleksowej sieci bezpiecznych i komfortowych dróg gminnych. Do tego dochodzą jeszcze kosztowne zadania związane z bieżącym utrzymaniem infrastruktury drogowej. Nie czekam jednak na cud, tylko wszelkimi możliwymi sposobami staram się wygospodarować pieniądze, mocno posiłkując się również wsparciem zewnętrznym – unijnym i krajowym, aby Szprotawianie mogli cieszyć się z komfortowych warunków życia w bezpiecznej i przyjaznej gminie.

W ramach planowanego zadania na całej długości wykonane zostanie odwodnienie, droga zostanie utwardzona, ułożone zostaną krawężniki oraz betonowa kostka brukowa. Wykonane zostaną również dojazdy do posesji.

Fotoreportaż


1/2 Zniszczona ulica Piłsudskiego w Szprotawie

1/2 Zniszczona ulica Piłsudskiego w Szprotawie

2/2 Zniszczona ulica Piłsudskiego w Szprotawie

2/2 Zniszczona ulica Piłsudskiego w Szprotawie

Podziel się


KomentarzePozostałe wiadomości