Łukasz Mejza będzie nowym posłem na ziemi lubuskiej

27 stycznia 2021, 14:39, redakcja@lubuskie24.pl
archiwum prywatne Łukasza Mejzy
Łukasz Mezja będzie nowym posłem z województwa lubuskiego. To on zastąpi w poselskich ławach zmarłą w ostatnim dniu grudnia 2020 roku Jolantę Fedak. Przyszły poseł swoją decyzję ogłosił na specjalnie zwołanej konferencji prasowej.

– Mieliśmy kilka tygodni zastanawiania się nad tą sytuacją, między innymi z prezydentem Januszem Kubickim i klubem radnych Samorządowe Lubuskie – tłumaczył dziennikarzom Łukasz Mejza.

Dotychczasowy radny sejmiku województwa lubuskiego w swoim wpisie na portalu społecznościowym poinformował, że Lubuszanie potrzebują w sejmie fightera z krwi i kości. Dlatego zdecydował się na przyjęcie mandatu. Łukasz Mejza ślubowanie złoży najpewniej na najbliższym posiedzeniu sejmu.

Mejza, który w wyborach do Sejmu 2019 r. startował z list PSL i spośród kandydatów na lubuskiej liście uzyskał drugi wynik (10 490 głosów) po Jolancie Fedak.

- Po niezwykle smutnych wydarzeniach, jakie miały miejsce jeszcze w starym roku, dokładnie 31 grudnia, po śmierci pani minister Jolanty Fedak, pojawiło się bardzo wiele głosów o tym, że ja jako kolejny na liście przyjmę mandat poselski. Mamy końcówkę stycznia i chcę powiedzieć oficjalnie: idę się bić o Lubuskie w Warszawie jako poseł na Sejm RP – mówił na antenie Radia Index Zielona Góra Łukasz Mejza.

Obecnie Mejza jest przewodniczącym klubu Bezpartyjnych Samorządowców w sejmiku województwa lubuskiego. Według przepisów, mandatu radnego województwa nie można łączyć z mandatem posła.

 


Podziel się


KomentarzePozostałe wiadomości