Szprotawa przyjazna osobom LGBT+

1 lutego 2021, 09:29, redakcja@lubuskie24.pl
Foto: Przemysław Stefaniak / Materiały prasowe
Kilka dni temu radni gminy Szprotawa przyjęli deklarację w sprawie solidarności z osobami LGBT. Czytamy w niej, że rada deklaruje chęć prowadzenia polityki wolnej od uprzedzeń, homofobii i transfobii.

Radni w dokumencie napisali między innymi, że "Gmina Szprotawa zobowiązuje się do przestrzegania podstawowych zasad równości i poszanowania różnorodności wszystkich osób, bez względu na płeć, rasę, wiek, niepełnosprawność, pochodzenie etniczne, wyznanie, światopogląd i orientację seksualną".

Jestem dumna, że województwo lubuskie wyznacza standardy prawnoczłowiecze w Polsce. Gratuluję całej gminie! Jesteście wzorem do naśladowania! To zaszczyt móc Was reprezentować w Sejmie Rzeczypospolitej Polskiej" - napisała Anita Kucharska-Dziedzic.

Jak informuje portal noizz.pl, działanie urzędu w Szprotawie jest odpowiedzią na przyjmowane w Polsce dyskryminujące ustawy przeciwko osobom LGBT+. W latach 2019-2020 część gmin, powiatów i województw, szczególnie w południowo-wschodniej Polsce, zdecydowała się przyjąć uchwały, które jawnie dyskryminują nieheteronormatywnych mieszkańców ogłaszając się "strefami wolnymi od ideologii LGBT" lub przyjmując Samorządową Kartę Praw Rodzin, dokument propagowany przez katolickich fundamentalistów z Ordo Iuris.


Podziel się


KomentarzePozostałe wiadomości