Pijany 24-latek malował sprayem elewacje z Zielonej Górze. Zobacz film

15 lutego 2021, 11:15, Marcin Kluwak, redakcja@lubuskie24.pl
źródło: Lubuska Policja
Nocni grafficiarze w Zielonej Górze nie mogą czuć się bezpiecznie. Kamery miejskiego monitoringu „wyłapały” 24-latka, który malował sprayem okoliczne budynki i witryny sklepowe. Wandal zniszczył elewację Filharmonii Zielonogórskiej i Muzeum Ziemi Lubuskiej.

Dzięki czujności, szybkiej reakcji pracowników centrum monitorującego oraz natychmiastowemu powiadomieniu policjantów, zatrzymany został mężczyzna, który na deptaku, a także na jednej z głównych ulic pomalował sprayem elewację różnych budynków. Nie zdając sobie sprawy, że jest obserwowany przez kamery monitorujące, 24-letni mężczyzna szedł przez miasto i zostawiał na ścianach budynków swój niechlubny ślad.

Jak się później okazało, mężczyzna był nietrzeźwy. Badanie na obecność alkoholu w organizmie wykazało, że miał niemal 1,8 promila. 24-latek będzie odpowiadał za popełnione wykroczenia: umieszczenie w miejscu publicznym do tego nieprzeznaczonym napisów bez zgody zarządzającego tym miejscem. Kodeks wykroczeń przewiduje za to karę ograniczenia wolności lub grzywny. Ponadto sąd może orzec w stosunku do niego nawiązkę lub obowiązek przywrócenia do stanu poprzedniego.

Rozbudowany miejski monitoring wizyjny w Zielonej Górze działa od ponad dwóch lat. Nad bezpieczeństwem mieszkańców i przyjezdnych czuwają obecnie aż 104 kamery, dające aż 398 obrazów z różnych miejsc.


Podziel się


KomentarzePozostałe wiadomości