Trzy ważne ulice w Nowej Soli doczekają się remontu

3 marca 2021, 14:19, redakcja@lubuskie24.pl
foto: Ewa Batko, UM Nowa Sól
Przebudowane zostaną jezdnie, chodniki i skrzyżowania. Przy szkole powstanie też wyniesione przejście dla pieszych. Mowa tu o ulicach Wyspiańskiego, Dąbrowskiego i Drzymały. Łączny koszt inwestycji to prawie 4 miliony złotych.

To bardzo ważna inwestycja dla mieszkańców Nowej Soli. Dzięki przebudowie mieszkańcy nie tylko zyskają nową nawierzchnię, ale ma być o wiele bezpieczniej – szczególnie w okolicach szkoły przy Dąbrowskiego. Powstanie tam wyniesione przejście dla pieszych, które to w skuteczny sposób wpływa na spowolnienie ruchu w tym niebezpiecznym dla pieszych miejscu.

Realizacja inwestycji zależna jest od dofinansowania, na które to liczy nowosolski magistrat.

- Łączny koszt tej inwestycji to prawie 4 miliony złotych (koszty kwalifikowane 3,6 miliona złotych). Liczymy na około 1,8 miliona dofinansowania. Mam nadzieję, że uda się ogłosić przetarg w ciągu kilku najbliższych tygodni. Realizacja została zaplanowana w latach 2021 – 2022, ale zależy od pozyskania dofinansowania – mówi Jacek Mielewski, prezydent Nowej Soli.

Co jest w planach? Przebudowane zostaną ulice Wyspiańskiego (na odcinku od ronda Ojca Medarda do skrzyżowania z ul. Wandy), Dąbrowskiego (na odcinku od ronda Ojca Medarda do końca ulicy) i Drzymały (cała długość ulicy) o długości 835 metrów. Zadanie obejmuje przebudowę jezdni, chodników, skrzyżowań, kanalizacji deszczowej i oświetlenia drogowego oraz budowę wyniesionego przejścia dla pieszych na ul. Dąbrowskiego (przy kompleksie szkolnym), montaż aktywnego oznakowania pionowego i przebudowę kolizji ze słupem energetycznym na skrzyżowaniu ul. Drzymały i ul. Jaracza.


Podziel się


KomentarzePozostałe wiadomości