Zabójca rodziców z Jenina trafi do zakładu psychiatrycznego

9 marca 2021, 14:00, Anna Kluwak, redakcja@lubuskie24.pl
fot. archiwum
43-latek, który zabił swoich rodziców w momencie popełnienia zbrodni był niepoczytalny. Do tego bulwersującego zdarzenia doszło pod koniec listopada w jednym z domów w Jeninie koło Gorzowa Wielkopolskiego. Prokuratur będzie wnioskował o umieszczenie zabójcy w zakładzie psychiatrycznym.

Jak informuje portal gorzowianin.com, do tragicznych wydarzeń doszło w piątek 27 listopada 2020 roku we wsi Jenin koło Gorzowa. W jednym z domów odnaleziono ciała małżeństwa - 62-letniej Zuzanny i 69-letniego Leszka, natomiast do sprawy został zatrzymany 43-letni Krzysztof, syn ofiar. 

Prokurator prowadzący sprawę przedstawił 43-letniemu Krzysztofowi D. dwa zarzuty zabójstwa ze szczególnym okrucieństwem. Sekcja zwłok wykazała, że na ciałach ofiar były liczne obrażenia zadawane narzędziem o tępych krawędziach.

- Z uwagi na ilość ciosów i stopień zmasakrowania tych ciał, przyjęliśmy kwalifikację czynu, jako zabójstwo ze szczególnym okrucieństwem – mówił w listopadzie Andrzej Bogacz, zastępca Prokuratora Rejonowego w Gorzowie.
Mężczyzna przyznał się do zabójstwa rodziców, ale odmówił składania zeznań. Za zabójstwo ze szczególnym okrucieństwem Krzysztofowi D. groziło od 12 do 25 lat więzienia lub dożywocie. W toku prowadzonego postępowania, prokurator zlecił przeprowadzenie szeregu opinii, w tym ustalenia stanu psychicznego zatrzymanego mężczyzny. 

- Do Prokuratury Rejonowej w Gorzowie wpłynęła właśnie opinia psychiatryczna, która potwierdza, że sprawca w momencie dokonania czynu był niepoczytalny. W tym przypadku prokurator nie skieruje aktu oskarżenia do sądu, ale skieruje wniosek o umorzenie postępowania i zastosowanie środka zabezpieczającego. To oznacza, że Krzysztof D. zostanie umieszczony w zakładzie psychiatrycznym, ponieważ może stanowić zagrożenie dla innych osób – mówi w rozmowie z portalem lubuskie24.pl Łukasz Gospodarek, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Gorzowie.

Wniosek o umieszczenie mężczyzny w zakładzie psychiatrycznym powinien wpłynąć do sądu jeszcze w marcu lub najpóźniej w kwietniu.


Podziel się


KomentarzePozostałe wiadomości