Odurzony narkotykami kierowca zabarykadował się w aucie na stacji paliw

15 marca 2021, 10:05, Marcin Kluwak, redakcja@lubuskie24.pl
foto: Lubuska Policja
Odurzony narkotykami kierowca zaparkował przy dystrybutorze na jednej ze stacji paliw we Wschowie w województwie lubuskim. 27-letni mężczyzna nie dawał żadnych oznak życia, potrzebna więc była interwencja policji. Funkcjonariusze po wybiciu szyby wyciągnęli mężczyznę z pojazdu.

Dyżurny policji we Wschowie otrzymał niepokojące zgłoszenie od pracowników jednej ze stacji paliw znajdującej się w mieście. Z relacji zgłaszających wynikało, że przy jednym z dystrybutorów od dłuższego czasu stoi z włączonym silnikiem samochód osobowy. W środku siedział kierowca i nie reagował na słowa pracowników stacji, którzy starali się usilnie nawiązać z nim kontakt. Zaniepokojeni pracownicy postanowili zaalarmować policję. Dyżurny wschowskiej jednostki natychmiast skierował na miejsce patrol.

- Policjanci zablokowali drogę wyjazdu i podjęli stanowczo działania. Kierowca w żaden sposób nie reagował na wydawane przez policjantów polecenia i nie był w stanie otworzyć drzwi. W pewnym momencie próbował naciskać pedał gazu, więc funkcjonariusze nie zwlekając ani minuty dłużej podjęli decyzję o wybiciu szyby i wyciągnięciu kierowcy. Po odbezpieczeniu drzwi mundurowi wyciągnęli 27-latka, który jak się okazało, był odurzony narkotykami – mówi komisarz Maja Piwowarska z Komendy Powiatowej Policji we Wschowie.

W trakcie sprawdzania pojazdu policjanci znaleźli pod siedzeniem kierowcy woreczek strunowy z białym proszkiem. Mieszkaniec powiatu górowskiego trafił do policyjnego aresztu. Pojazd odtransportowano na parking strzeżony.

Fotoreportaż


1/2 Odurzony narkotykami kierowca zabarykadował się w aucie na stacji paliw

1/2 Odurzony narkotykami kierowca zabarykadował się w aucie na stacji paliw

2/2 Odurzony narkotykami kierowca zabarykadował się w aucie na stacji paliw

2/2 Odurzony narkotykami kierowca zabarykadował się w aucie na stacji paliw

Podziel się


KomentarzePozostałe wiadomości