Tesco wyprowadza się z Polski. W lubuskim zniknie siedem sklepów

17 marca 2021, 10:07, Marcin Kluwak, redakcja@lubuskie24.pl
Dla niektórych będzie to zmiana na gorsze. Obecna od wielu lat sieć Tesco w ciągu 18 miesięcy zniknie z wielu miast w województwie lubuskim. Sklepy zyskają nie tylko nową markę, ale też nowy wygląd.

Poniżej znajduje się lista sklepów, które w ciągu najbliższych 18 miesięcy zmienią swój szyld. Przejęcie sieci Tesco przez Salling Group to nie tylko zmiana nazwy. Sklep zyska zupełnie nowy wygląd.

Jak zapowiadają nowi właściciele, będzie to Netto 3.0. Sklepy będą różniły się od pozostałych placówek sieci wyglądem oraz asortymentem. Design Netto 3.0 wyróżnia się wieloma drewnianymi akcentami i nawiązuje stylistycznie do skandynawskiej estetyki. W jednym z działów wykorzystano zaprojektowane specjalnie dla Netto lampy z trzciny bambusowej, a zaraz obok stworzono „ścianę” żywych kwiatów. Wszystkie działy zyskają nowe oznaczenia, dzięki czemu nawigacja po sklepie ulegnie znacznej poprawie.

Które sklepy w województwie lubuskim zmienią się z Tesco w Netto? Będą to placówki w Gubinie przy ul. Budziszyńskiej 10, sklep w Kostrzynie przy ul. Gorzowskiej 98, sklep w Międzyrzeczu przy ul. Konstytucji 3 Maja 2, sklep w Sulechowie przy ul. Tkackiej 10, sklep w Świebodzinie, sklep w Żaganiu przy ul. Reymonta 3 oraz sklep w Zielonej Górze przy ul. Wyszyńskiego 22A.

Sieć Netto będzie posiadała w Polsce niemal tyle sklepów, co konkurencyjny Lidl, który prowadzi ok. 720 placówek Zbliży się zatem pod tym względem do pozycji dyskontowego wicelidera w Polsce. Pierwsza jest Biedronka z ponad 3 tysiącami sklepów.


Podziel się


KomentarzePozostałe wiadomości