Warszawski Budimex wybuduje parking przy Palmiarni. Za niecałe 30 milionów.

31 marca 2021, 13:43, Marcin Kluwak, lubuskie24.pl
foto: Marcin Kluwak, lubuskie24.pl
Miasto wybrało oficjalnie wykonawcę budowy parkingu wielopoziomowego, który stanie przy zielonogórskiej Palmiarni. Warszawska firma Budimex na wybudowanie i uzyskanie pozwolenia na użytkowanie parkingu będzie miało 18 miesięcy. Termin ten będzie liczony od dnia podpisania umowy.

9 marca zakończono przyjmowanie ofert na realizację tego zamówienia. Przetarg cieszył się ogromnym zainteresowaniem, bo stanęło do niego aż 12 wykonawców. Najdroższa oferta opiewała na kwotę blisko 40 milionów złotych. Miasto wybrało ofertę firmy z Warszawy, która zaoferowała, że wybuduje wielopoziomowy parking za 29 milionów 643 tysiące złotych. 

Nie można jeszcze oficjalnie powiedzieć kiedy pierwsze samochody zaparkują pod Palmiarnią, bo termin wykonania inwestycji będzie biegł od momentu podpisania umowy. Dziś (31 marca 2021) ogłoszono zwycięzcę przetargu, ale teraz jest czas na ewentualne odwołania. Może więc minąć kilka tygodni, zanim formalności zostaną dopięte.

Gdy to już się stanie, firma wybuduje wielopoziomowy parking na działce o wielkości 11 tysięcy metrów kwadratowych. Sam budynek ma mieć powierzchnię 3700 metrów kwadratowych. Będzie tam 407 miejsc parkingowych, 18 dla osób niepełnosprawnych, w tym 14 miejsc w samym budynku. Inwestor, czyli miasto Zielona Góra przewiduje, że ma tam docelowo znaleźć się 5 stanowisk do ładowania samochodów elektrycznych. Według zamówienia, na dach budynku ma mieć funkcję rekreacyjną. 


Podziel się


KomentarzePozostałe wiadomości