Pożar w Świebodzinie. Policjanci zapobiegli tragedii

7 kwietnia 2021, 09:51, Marcin Kluwak, lubuskie24.pl
foto: Lubuska Policja
Pożar w kotłowni w budynku wielorodzinnym w Świebodzinie postawił na nogi wszystkich mieszkańców. Całe zdarzenie miało miejsce w nocy z piątku na sobotę. Dzięki szybkiej interwencji policjantów i strażaków udało się wyprowadzić z budynku wszystkich mieszkańców i zapobiec tragedii.

W nocy z piątku na sobotę, 3 kwietnia, podczas patrolu dwójka policjantów zauważyła jak z piwnicy w jednej z kamienic, wydobywa się dym. Zadymienie było bardzo duże, w pierwszej chwili nawet nie było widać ognia. Natychmiast powiadomili straż pożarną i udali się do budynku zaalarmować i ewakuować mieszkańców. W tym czasie zadymienie robiło się coraz większe, a w oknie kotłowni budynku widać było ogień.

Policjanci rozpytywali mieszkańców czy wszyscy domownicy wyszli lub wiadomo, gdzie są. W trakcie rozmowy z jednym z mężczyzn uzyskali informacje, że w piwnicy, w innym pomieszczeniu przebywa jego syn z kolegami. Zadymienie było tak duże, że uniemożliwiało wejście. W tym czasie, kiedy upłynęło zaledwie kilka minut od zgłoszenia, na miejsce dotarli strażacy.

Po uzyskaniu przez policjantów informacji o młodych osobach przebywających w piwnicy w specjalistycznym sprzęcie weszli do środka. Wyprowadzono z budynku czwórkę chłopców w wieku 15-16 lat. Szczęśliwie przebywali oni w dość szczelnym pomieszczeniu, a dym ulatywał się przez okno w kotłowni i nic im się nie stało.


Podziel się


KomentarzePozostałe wiadomości