Nowe MOP-y w Raculi. GDDKiA szuka inwestora

23 kwietnia 2021, 20:31, Marcin Kluwak
foto: GDDKiA Zielona Góra
Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad poszukuje chętnych na dzierżawę i wybudowanie MOP-ów na drodze S3 pomiędzy Zieloną Górą a Nową Solą. W grę wchodzą dwa MOP-y: Racula Zachód i Racula Wschód. Na chętnych GDDKiA czeka do 12 lipca.

Jak informuje branżowy portal rynekinfrastruktury, inwestor chce znaleźć podmioty, które będą zainteresowane wydzierżawieniem wskazanych nieruchomości, a następnie wybudowaniem i prowadzeniem działalności w zakresie obsługi ruchu w formie MOP kategorii II oraz kategorii III. Co to oznacza? Nie będą to zwykłe MOP-y z parkingiem i zapleczem sanitarnym, ale bardziej rozbudowane.

MOP Racula Zachód, to istniejąca obecnie stacja paliw Orlen, kilka kilometrów za Zieloną Górą i to właśnie ten MOP ma być wybudowany/przebudowany do kategorii III, a to oznacza, ze oprócz stacji paliw i punktów gastronomiczno-handlowych mogą znaleźć się tam miejsca noclegowego. Natomiast MOP po drugiej stronie-czyli na pasie od Nowej Soli w kierunku Zielonej Góry ma być w formie tradycyjnej stacji paliw, wraz z punktami gastronomicznymi.

Umowa dzierżawy zawierana będzie na okres 20 lat z możliwością przedłużenia trwania okresu dzierżawy o dodatkowe 10 lat. Oferty będą przyjmowane do 12 lipca, a ich przedmiotem będzie wysokość czynszu dzierżawnego.


Podziel się


KomentarzePozostałe wiadomości