Potężny konar runął na zaparkowany samochód [zdjęcia]

26 kwietnia 2021, 12:21, Marcin Kluwak, lubuskie24.pl
foto: KP PSP w Międzyrzeczu
Silny wiatr przewrócił drzewo w Międzyrzeczu. Wszystko to zdarzyło się w niedzielne popołudnie na jednym z osiedli mieszkaniowych. Aby usunąć ogromne drzewo, potrzebny był specjalistyczny sprzęt.

Do tego groźnego zdarzenia doszło przy ulicy Mickiewicza w Międzyrzeczu. Po przyjeździe na miejsce zdarzenia okazało się, że potężny konar drzewa, przewracając się od bardzo silnych podmuchów wiatru, uszkodził dwa zaparkowane samochody osobowe. Najbardziej ucierpiał osobowy focus, na którego bezpośrednio przewróciło się drzewo. W pojeździe został uszkodzony dach oraz przednią szybę. Drugi pojazd został jedynie porysowany przez gałęzie zwalonego drzewa.

- Kierujący działaniami ratowniczymi podjął decyzję o zadysponowaniu na miejsce zdarzenia dźwigu z JRG Świebodzin. Po przybyciu pojazdu specjalnego SCDz30 podniesiono drzewo i usunięto uszkodzony samochód. W bezpośrednim sąsiedztwie stało również inne drzewo z suchą koroną, które zostało również ścięte podczas prowadzonych działań – mówi bryg. Dariusz Rzepecki, oficer prasowy w KP PSP Międzyrzecz

Na szczęście w zaparkowanych pojazdach nie było pasażerów i nic nikomu się nie stało.


Podziel się


KomentarzePozostałe wiadomości