Kompletnie pijana kobieta przebiła autem ogrodzenie i uderzyła w dom

30 kwietnia 2021, 11:15, Marcin Kluwak
Wszystko to działo się na terenie gminy Krzeszyce. W czwartkowy poranek dyżurny sulęcińskiej policji otrzymał zgłoszenie o wypadku drogowym. Z pierwszych informacji wynikało, że kierowca nie zapanował nad pojazdem, z impetem wypał z drogi i wbił się w dom. Po przyjeździe na miejsce okazało się, że za kierownicą się kompletnie pijana kobieta.

Całkowicie zniszczone ogrodzenie posesji, złamany całkiem sporych rozmiarów świerk i osobowe auto wbite w elewację budynku mieszkalnego – taki obraz zastali policjanci z sulęcińskiej drogówki, którzy pojawili się na miejscu zdarzenia. W fordzie znajdowała się kobieta.

- Przy wsparciu zgłaszających, wspólnymi siłami udało się odblokować zniszczone drzwi. Kierująca była przytomna, ale nie do końca świadoma tego, co właśnie się wydarzyło. Kilka słów zamienionych z funkcjonariuszami dało jasną i klarowną odpowiedź, co było przyczyną zdarzenia. Od 54-latki wyczuwalna była bardzo silna woń alkoholu. Przeprowadzone badanie wykazało, że prowadziła samochód, mając ponad trzy promile w swoim organizmie – opowiada Klaudia Biernacka z KPP w Sulęcinie.

Na szczęście w wyniku tego zdarzenia nikt nie odniósł obrażeń. Policjanci zabezpieczyli pojazd. Następnie przewieźli kobietę do sulęcińskiej jednostki, gdzie wykonane zostały z nią dalsze czynności. Teraz 54-latka musi liczyć się z poważnymi konsekwencjami. Kobiecie grozi kara pozbawienia wolności do lat dwóch, zakaz prowadzenia pojazdów oraz wysoka grzywna. Ponadto poniesie koszty pokrycia naprawy wyrządzonej szkody w mieniu.

Fotoreportaż


1/2 Pijana kobieta autem uderzyła w dom

1/2 Pijana kobieta autem uderzyła w dom

2/2 Pijana kobieta autem uderzyła w dom

2/2 Pijana kobieta autem uderzyła w dom

Podziel się


KomentarzePozostałe wiadomości