Kładka na rzece Szprotawa ułatwi życie mieszkańcom

4 maja 2021, 14:08, red
źródło: UM Szportawa
Już wkrótce wybudowana zostanie długo wyczekiwana kładka na rzece Szprotawa ułatwiająca komunikację pomiędzy ulicami Sienkiewicza i Chrobrego. Dodatkowo powstanie ciąg rowerowo-pieszy łączący istniejącą przystań kajakową położoną w sąsiedztwie budynku SzWiK z parkiem rekreacyjnym na Kościuszki oraz centrum miasta wzdłuż Sienkiewicza.

To nie tylko ułatwienie życia wielu mieszkańcom, ale też znakomity pomysł na zagospodarowanie tego terenu. Miejsce przy rzece nie wygląda zbyt estetycznie. 

- Do Szprotawy pieniądze płyną szerokim strumieniem, za co dziękuję między innymi kierownictwu Urzędu Marszałkowskiego. I to bardzo dobra wiadomość, bo środki te pozwalają realizować   potrzebne i pilne inwestycje, nie obciążając gminnego budżetu. Sfinalizowaliśmy już wiele zadań,  obecnie wykonujemy mnóstwo większych lub mniejszych przedsięwzięć, dzięki którym gmina pięknieje, a przede wszystkim staje się przyjazną i bezpieczną dla mieszkańców. – mówi burmistrz Mirosław Gąsik.

– Kolejne dofinansowanie otrzymaliśmy na odtworzenie, istniejącej do niedawna, komunikacji przez rzekę Szprotawa. Kładka umożliwi mieszkańcom oraz turystom bezpieczne i wygodne przemieszczanie się, omijając obciążone ruchem centrum. Dodatkowo, powstanie ciąg rowerowo- pieszy od Placu Komuny Paryskiej do kładki. W tym celu istniejący chodnik zostanie rozbudowany, a jego nawierzchnia wyłożona kostką brukową. Rozwiązanie to pozwoli na łatwe przemierzanie szlaku na odcinku Zalew Miejski – Park Dęby – Park Rekreacyjny przy Kościuszki – przystań kajakowa. Ścieżka zostanie również podłączona pod główną oś komunikacyjną Szprotawy, która jest obecnie realizowana.


Podziel się


KomentarzePozostałe wiadomości