Pumptrack powstanie też w Szprotawie!

4 maja 2021, 14:16
Nowoczesna, profesjonalnie przygotowana przestrzeń ma służyć miłośnikom jednośladów. Inwestycja powstanie na stadionie miejskim, tuż obok głównego boiska piłkarskiego w Szprotawie.

Pumptrack to specjalnie zaprojektowany tor przeszkód, który pokonuje się właściwie bez pedałowania, wykorzystując siłę ciężkości i działającą siłę odśrodkową. Dzięki odpowiedniemu profilowaniu trasy, pumptracki są przejezdne na zróżnicowanych prędkościach, zarówno dla małych rowerków dziecięcych, jak i dużych rowerów górskich. I wszystkim użytkownikom toru, bez względu na wiek, jak i posiadające umiejętności dostarcza dużo frajdy!

- Już wkrótce ruszamy z następną inwestycją wzbogacającą wielofunkcyjność stadionu. Tak jak obiecałem, w pobliżu nowo wybudowanych rodzinkowych domów dziecka, na nieużytkowanej polanie przylegającej do głównego boiska piłkarskiego, powstanie pumptrack. Będzie to profesjonalnie przygotowana przestrzeń, na której miłośnicy jednośladów w sposób bezpieczny będą mogli szlifować umiejętności rowerowe wyrabiając przy okazji refleks, zmysł równowagi oraz kondycję fizyczną - mówi burmistrz Mirosław Gąsik.

– Inwestycja cieszy tym bardziej, że na realizację tego zadania otrzymaliśmy ze środków Województwa Lubuskiego, w ramach Programu Inwestycyjnego „Lubuska Baza Sportowa” maksymalne możliwe dofinansowanie wynoszące 100 tys. zł. Z tego miejsca serdecznie dziękuję Wicemarszałkom Stanisławowi Tomczyszynowi oraz Łukaszowi Poryckiemu za nieustanną pomoc i wsparcie szprotawskich projektów.


Podziel się


KomentarzePozostałe wiadomości