Agresywny kierowca na S3 i wybita szyba w samochodzie

4 czerwca 2021, 10:47, red
foto: Wypadki Gorzów
Agresja na drodze to już prawie chleb powszedni. Przekonał się o tym kierowca volkswagena, który jechał drogą ekspresową S3 na obwodnicy Gorzowa Wielkopolskiego. W pewnej chwili inny kierowca zajechał mu drogę i zmusił do zatrzymania. Później wybił szybę w jego samochodzie.

Gorzowscy funkcjonariusze ruchu drogowego zostali wezwani na trasę S3, gdzie miało dojść do zdarzenia drogowego. Gdy policjanci dojechali na obwodnicę miasta, zauważyli stojące trzy pojazdy. Po chwili dowiedzieli się, że nim doszło do kolizji osobówki z ciężarówką, jeden z kierowców był bardzo agresywny.

- Z relacji mężczyzny w peugeocie wynikało, że jechał trasą S3 w stronę Zielonej Góry lewym pasem, gdy w pewnej odległości przed nim na jego pas wjechał bus, który poruszał się z mniejsza prędkością. To mocno zdenerwowało kierowcę peugeota, który wyprzedził vw i zajechał drogę, gwałtownie zahamował i na ekspresówce wyszedł z auta. 38-latek wykrzykiwał w stronę kierowcy busa, który nie zamierzał wysiadać ze swojego pojazdu. Wtedy mężczyzna z peugeota uderzył ręką w boczną szybę i ją wybił. Po wszystkim wrócił do swojego auta i ruszył. Zrobił to jednak niebezpiecznie, bo na lewym pasie trasy S3 doprowadził do zderzenie z jadącą ciężarówką – opowiada Grzegorz Jaroszewicz z Komendy Miejskiej Policji w Gorzowie Wielkopolskim.

Kierowca vw przekazał policjantom, że nie zajechał nikomu drogi, a mężczyzna z peugeota wpadł w furię i nie dało się z nim prowadzić żadnej dyskusji. Po wycenie szkód w pojeździe zgłosi się ponownie do policjantów, by 38-latek odpowiedział za zniszczenie mienia.

- Funkcjonariusze ruchu drogowego nie mieli wątpliwości, by kierowcy peugota zatrzymać prawo jazdy. Jego zachowanie i gwałtowne manewry zdecydowanie odbiegały od przyjętych norm. Stworzył zagrożenie w ruchu drogowym, niewiele brakowało by zderzenie z jadącą ciężarówką miało katastrofalne skutki. To sytuacja, która w ogóle nie powinna mieć miejsca – dodaje Jaroszewicz.

Sprawa 38-letniego kierowcy zostanie przez policjantów skierowana do sądu.

Fotoreportaż


1/3 Agresywny kierowca na S3

1/3 Agresywny kierowca na S3

2/3 Agresywny kierowca na S3

2/3 Agresywny kierowca na S3

3/3 Agresywny kierowca na S3

3/3 Agresywny kierowca na S3

Podziel się


KomentarzePozostałe wiadomości