Coraz więcej punktów szczepień w lubuskim

7 czerwca 2021, 12:46, Marcin Kluwak
Coraz więcej punktów szczepień powstaje w naszym regionie. Szczepionkę można przyjąć już nie tylko w szpitalach, czy przychodniach. Chętni mogli zaszczepić się np. przed meczem żużlowym w Gorzowie. Teraz okazję do szczepienia będą mieli studenci z Uniwersytetu Zielonogórskiego.

W Gorzowie można było zaszczepić się przed meczem żużlowym na stadionie, a w Zielonej Górze już niebawem ruszyć ma punkt szczepień na Uniwersytecie Zielonogórskim. Skorzystać z niego będą mogli pracownicy administracyjni, studenci oraz doktoranci. Punkt powstanie w hali sportowej UZ przy ulicy Prostej.

Stworzenie punktu szczepień na uczelni ma być szansą na przyjęcie szczepionki przede wszystkim dla młodszych roczników, które do tej pory nie miały jeszcze okazji na rejestrację lub samo przyjęcie szczepienia. W uczelnianym punkcie podawany będzie preparat marki Pfizer- informuje na swoich stronach internetowych portal wzielonej.pl

- Bardzo serdecznie wszystkich namawiam do tego, żeby się zaszczepili. Bo im więcej nas będzie po szczepieniu, tym większą pewność będziemy mieli, że jesienią wrócimy do normalności. Normalnych zajęć. Wrócimy do sal wykładowych. I będziemy mogli nareszcie normalnie pracować, funkcjonować, żyć – mówi w wywiadzie radiowym Ewa Sapeńko, rzecznik prasowy UZ.

Szczepienia na Uniwersytecie Zielonogórskim ruszą 14 czerwca.


Podziel się


KomentarzePozostałe wiadomości